Performancing Metrics

وقف در زنجان ۶۸ درصد رشد دارد | اتاق خبر
کد خبر: 342457
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 20:35
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: وقف در استان زنجان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر حجت‌الاسلام احمد نیکنام در گفتگویی به موقوفات انجام‌شده طی سال جاری در استان زنجان اشاره کرد و افزود: طی این مدت بیش از ۱۳وقف جدید در استان زنجان انجام‌شده که از این تعداد هشت موقوفه انتفاعی و پنج موقوفه منفعتی بوده است. 

وی اظهار کرد: وقف‌های انجام‌شده طی این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۸ درصد رشد داشته است. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از وجود بیش از ۲۱ هزار موقوفه در استان زنجان خبر داد و گفت: هریک از این موقوفات با نیات متفاوتی وقف‌شده که اداره کل اوقاف و امور خیریه بر اساس نیات واقفان عمل می‌کند.

حجت‌الاسلام نیکنام بابیان اینکه وقف سنت حسنه است و باید در جامعه جایگاه واقعی خود را پیدا کند، افزود: برای تحقق این مهم همه باید همکاری کنند.

به گفته وی، اداره کل اوقاف در چهار حوزه کاری موقوفات، شناسایی، احیاء، افزایش بهره‌وری و اجرای نیات واقفان فعالیت می‌کند.

حجت‌الاسلام نیکنام یاد آور شد: حفظ و نگهداری از موقوفات به‌عنوان یک اصل مهم باید موردتوجه همه آحاد جامعه قرار گیرد و فرهنگ وقف به‌عنوان یک اصل مهم ترویج شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: رسانه‌ها می‌توانند نقش تأثیرگذاری درزمینه وقف و توسعه فرهنگی جامعه داشته باشند و خوشبختانه در استان زنجان فرهنگ وقف به خوبی جاافتاده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید