Performancing Metrics

مشاهده توله ماده یوزپلنگ تلف شده | اتاق خبر
کد خبر: 342492
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 22:43
توله متعلق به یوزپلنگی که چند روز قبل در تصادف جان خود را از دست داده بود، مشاهده شد. بعید به نظر می رسد که این توله یوزپلنگ بدون حمایت مادر بتواند به شکار و زندگی در طبیعت ادامه دهد.

اتاق خبر:بعد از حادثه مرگ یک یوزپلنگ ماده بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در جاده سمنان – مشهد در چهارشنبه شب، با تلاش محیط‌بانان و جمعی از داوطلبان از مردم شهرستان شاهرود سرانجام توله همراه یوز مادر کشته شده مشاهده شد.

تلاش‌ها برای جلوگیری ورود این یوز به جاده ادامه دارد، البته این کار ١٠٠ درصد بازدارنده نیست چرا که در تاریکی شب امکان عبور آن از بین خط محافظین وجود دارد.

از هم اکنون نیز امکان دور کردن این یوز از جاده و پایش آن برای موفقیتش در شکار در حال انجام است و در صورت عدم موفقیت، راهکارهای ممکن بررسی خواهد شد.

آن گونه که پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران اعلام کرده است این توله یوزپلنگ حدودا ۱۰ ماهه است و بعید به نظر می‌رسد بدون حمایت مادر بتواند به شکار و زندگی در طبیعت ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، یک یوزپلنگ ماده ایرانی چهارشنبه شب گذشته در محور سبزوار به شاهرود در اثر تصادف تلف شد. این محور تقریباً هر ساله جان یک یوزپلنگ ایرانی را گرفته است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید