Performancing Metrics

620 روستای آذربایجان شرقی به شبکه اینترنت پرسرعت متصل شد | اتاق خبر
کد خبر: 342519
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 00:37
خدمات اینترنت پرسرعت در 620 روستای آذربایجان شرقی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد.

اتاق خبر - این روستاها در راستای اجرای طرح خدمات عمومی اجباری یونسکو uso از اینترنت پرسرعت بهره مند شدند.
«محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بهره مندی روستاها از اینترنت پرسرعت را در راستای کاهش شکاف دیجیتالی عنوان کرد و گفت: تسهیل دسترسی به خدمات دولتی، کاهش سفر از روستا به شهر و امکان استفاده از آموزش های مجازی از اهداف اجرای این طرح است .
«محسن مرادی» مدیرکل نظارت بر برنامه های روستایی یونسکو اعتبار هزینه شده برای این طرح را 45 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در سال جاری 332 روستای دیگر استان آذربایجان شرقی به اینترنت پرسرعت متصل می شود.
توسعه ظرفیت شبکه انتقال در 14 ایستگاه استان آذربایجان شرقی، توسعه پهنای باند دسترسی دیتای اپراتورها در مراکز تبریز و توسعه شبکه فیبرنوری در مسیر تبریز- ارومیه به طول 65 کیلومتر از دیگر طرح هایی بود که امروز (شنبه) مورد بهره برداری قرار گرفت.
امروز همچنین 337 طرح شرکت مخابرات استان شامل تلفن سیار، تلفن ثابت و اینترنت با اعتبار هزینه شده 682 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
طرح های ارتباطی و مخابراتی استان آذربایجان شرقی به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات، به دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با مسجد جامع روستای خواجه مرجان شهرستان شبستر و به دست برادر شهید اسماعیل تقی زاده به بهره برداری رسیدند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید