Performancing Metrics

والدین ایرلندی به تغذیه سالم فرزندانشان بی توجهند | اتاق خبر
کد خبر: 342649
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 15:36
بر اساس یک مطالعه آماری، بیش از 40 درصد والدین ایرلندی کودکان خود را بیش از یک نوبت در روز با شکلات، چیپس و شیرینی تغذیه می‌کنند.

اتاق خبر: در این بررسی آمده است اکثریت والدین ایرلندی (73 درصد) خوراکی‌هایی همچون بیسکوئیت و شکلات را جزء مواد غذایی مضر در نظر نمی‌گیرند. به گفته پزشکان مصرف زیاد این خوراکی‌ها خطر جدی متوجه سلامت کودک می‌کند.

 دکتر "کلیئودنا فولی نولان" مدیر تغذیه و سلامت در مرکز Safefood در ایرلند گفت: والدین باید از ترویج این عادت بد جلوگیری کنند. همچنین این بررسی نشان داد کودکان پنج سال و کمتر در طول روز از بیشترین میزان این خوراکی‌های مضر مصرف می‌کنند.

 چاقی در کودکان شایع‌ترین بیماری این دوره سنی در اروپاست و 22 درصد افراد پنج تا 12 سال در ایرلند دچار چاقی یا اضافه وزن هستند.

 به گفته کارشناسان بسیاری از والدین تصور نمی‌کنند خوراکی‌هایی همچون بیسکوئیت نیز در گروه مواد غذایی مضر قرار دارند. والدین برای فریب دادن فرزندشان و آرام کردن او به کودک بیسکوئیت می‌دهند.

به گزارش آیریش تایمز، کارشناسان با بیان اینکه برای والدین آسان نیست فرزندشان را از خوردن این خوراکی‌ها منع کنند زیرا به قیمت پایین و به میزان زیاد در دسترس است، تاکید کردند اگر آنان و از ابتدا از خرید این خوراکی‌ها خودداری کنند فرزندشان از والدینشان درخواستی نخواهند داشت.

منبع: مهر

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید