ارتش سوریه بیمارستان دیرالزور را پس گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 342674
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 11:16
دیدبان حقوق بشر اعلام کرد:
ارتش سوریه روز شنبه توانست بیمارستانی در شهر دیرالزور واقع در شرق این کشور را بعد از اینکه ساعاتی به دست داعش افتاده بود، تحت کنترل خود درآورد.

به گزارش اتاف خبر به نقل از ایسنا، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: نیروهای دولتی این کشور توانستند بیمارستان الاسد در ورودی غربی شهر دیرالزور را چند ساعت بعد از تسلط داعش بر آن و بازداشت کادر پزشکی‌اش از این گروه‌های تروریستی پس بگیرند.

داعش این بیمارستان را در پی حمله صبح شنبه تحت کنترل و تیم پزشکی آن را گروگان گرفته بود. اما در پی عملیات ارتش سوریه که منجر به کشته شدن 35 نیروی دولتی و داوطلب مردمی حامی ارتش سوریه و کشته شدن 24 تن از اعضای داعش شد این بیمارستان از داعش پس گرفته شد.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: تمامی بیماران در سلامت هستند و هیچ آسیبی به تیم پزشکی وارد نشده است.

داعش از سال 2013 بخش اعظمی از استان دیرالزور که هم مرز با عراق بوده و دارای چاه‌های اصلی نفت سوریه است در اختیار دارد و نیروهای داعش از بیش از یک سال پیش به دنبال سیطره کامل بر این استان هستند چرا که در آنجا فرودگاه نظامی قرار دارد این در حالی است که بخشی از این شهر تحت کنترل نیروهای دولتی است. از ماه ژانویه داعش پیشرفت‌هایی در دیرالزور داشته و اکنون بیش از 60 درصد از این شهر در اختیار داعش است.

این گروه تروریستی از سال 2015 محاصره خود را بر مناطق مختلف این استان افزایش داده در حالی که مرکز شرق و بخشی از غرب این شهر تحت کنترل نیروهای دولتی است و حدود 200 هزار تن در شرایط بد انسانی زندگی می‌کنند و کمک‌های انسانی و مواد غذایی از طریق هلی‌کوپترهای سوری و روسی از هوا برای آنها ارسال می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید