سرمایه گذاری پنج هزار و 590 میلیارد ریال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی | اتاق خبر
کد خبر: 342819
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 03:16
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان‌شرقی گفت: پنج هزار و 590 میلیارد ریال توسط دولت، بخش غیردولتی و خصوصی در حوزه ارتباطات استان سرمایه گذاری شده است.

اتاق خبر: «بهمن حسین‌زاده» در آیین بهره برداری از طرح های ارتباطی و مخابراتی استان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارایه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه ارتباطات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: سند تدبیر و توسعه استان آذربایجان‌شرقی بر اساس نقش مستقیم بخش خصوصی تدوین شده است.
وی با اشاره به ارتقای رتبه «آی دی آی» استان به جایگاه پنجم کشوری، حمایت از تولید محتوا را از جمله اقدامات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی بیان کرد.
حسین زاده به اتصال یک هزار نقطه از دستگاه‌های اجرایی به شبکه دولت با همکاری بخش خصوصی در راستای توسعه دولت الکترونیک و انجام شفاف امور اداری استان و کاهش هزینه‌های حمل و نقل اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده است، همکاری اپراتورها برای ارائه خدمات الکترونیکی در زمینه گردشگری ضروری است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی بر لزوم تجهیز پیست اسکی سهند به «بی تی اس» و پوشش کامل منطقه گردشگری «عون بن علی» تأکید کرد.
آماده‌سازی ارائه اینترنت پهن باند به 620 روستای استان، توسعه پهن باند دسترسی دسترسی دیتا اپراتورها در مرکز تبریز SC1 به ظرفیت 40Gb/s و مرکز SC2 تبریز به ظرفیت 100 Gb/s و ایجاد مرکز داده درگاه EAZ برای اولین بار در استان و توسعه شبکه فیبرنوری به طول حدود 65 کیلومتر بین شهرهای تبریز و ارومیه از جمله طرح هایی بود که روز شنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بهره برداری شد.
در زمان حاضر دو هزار و 457 روستای استان آذربایجان شرقی از تلفن خانگی بهره مند و 233روستا تک ارتباطی هستند.
همچنین یکهزار و 298 روستای استان زیرپوشش تلفن همراه هستند .

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید