لزوم گسترش مناسبات دفاعی ایران با سایر کشورها | اتاق خبر
کد خبر: 342856
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 15:23
وزیر دفاع در دومین روز همایش برجام و اقتصاد مقاومتی مطرح کرد:
وزیر دفاع گفت: ما می بایست با حفظ اقتدار جمهوری اسلامی ایران و مولفه های رشد قدرت خود بتوانیم در شرایط منطقی و متوازن، مناسبات دفاعی را با کشورهای مختلف گسترش دهیم .

به گزارش اتاق خبر، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دومین روز همایش سفرا و روسای نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با نام برجام و اقتصاد مقاومتی ، فرصت ها و ظرفیت ها، با تشریح نتایج و دستاوردهای برجام اظهار داشت: شرایط فعلی برجام، موقعیت ویژه ای را با نظر داشت سیاست های بدخواهان در آمریکا و متحدین آنها در منطقه بوجود آورده است.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به چالش های مختلف در عرصه جهانی و منطقه ای خاطر نشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با شرایطی رو به رو است که قدرتهای فزون طلب با رویکرد سلطه جویی و بی نظمی و جنگل گونه در صدد اعمال تبعیض و بی عدالتی نسبت به کشورها و ملت های آزاد و مستقل می باشند.
وی افزود: ما می بایست با حفظ اقتدار جمهوری اسلامی ایران و مولفه های رشد قدرت خود بتوانیم در شرایط منطقی و متوازن، مناسبات دفاعی را با کشورهای مختلف گسترش دهیم .
سردار حسین دهقان گفت: وزارت دفاع و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره الگوهای سنجیده بر اساس مدل همکاری مبتنی بر تعامل سازنده و شفاف و صادقانه را با کشورهای مختلف در دستور کار خود قرار داده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ضرورت هم آهنگی و هم افزایی بین وزارت دفاع و وزارت امور خارجه خاطرنشان ساخت : ما امیدواریم در چهارچوب شناخت چالش های پیچیده و چاره اندیشی نسبت به معضلات چند لایه ، با تشریک مساعی و رایزنیهای تنگاتنگ بین دو وزارتخانه، بتوانیم همکاریهای وزارت دفاع را همطراز با دیگر مناسبات جمهوری اسلامی ایران با تمامی کشورهای مختلف در اروپا و آفریقا ، آسیا و آسیای میانه در پرتو شرایط پسا برجام ارتقاء بخشیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید