وجود «ملدونیوم» در نمونه ستاره بوکس روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 342908
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 09:27
الکساندر پووتکین، قهرمان بوکس روسیه به دلیل پیدا شدن ملدونیوم در نمونه دوپینگش احتمالا نمی‌تواند در مسابقه قهرمانی WBC با رقیب آمریکایی خود دیونتی وایلدر مسابقه دهد.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، این دو بوکسور قرار بود هفته‌ آینده برای قهرمانی WBC با هم مسابقه دهند.

پووتکین 36 ساله مدال طلای المپیک آتن 2004 را در کارنامه خود دارد. البته میزان ملدونیوم مشاهده شده در نمونه این بوکسور زیاد نبوده و WBC باید تصمیم بگیرد او می‌تواند در مسابقه قهرمانی شرکت کند یا خیر.

پووتکین آخرین ورزشکار روسی است که مصرف ملدونیوم او مشخص شد. پیش از این نیز ورزشکاران سرشناس روس از جمله ماریا شاراپووا از ملدونیوم استفاده کردند.

ملدونیوم از یکم ژانویه ممنوع اعلام شده است. با این حال وادا در قانون جدید خود اعلام کرده است در صورتی که میزان ملدونیوم موجود در نمونه ورزشکاران کمتر از یک میکروگرم باشد، دوپینگ محسوب نمی‌شود.

یکی از مسئولان بوکس روسیه در این باره گفت: پووتکین سپتامبر سال گذشته ملدونیوم مصرف کرده است. از یکم ژانویه او اصلا از این ماده استفاده نکرده است.

گفته می‌شود در نمونه پووتکین تنها 70 نانو گرم ملدونیوم وجود داشته است. پیش از این نیز تست دوپینگ لوکاس برون، ستاره بوکس استرالیایی مثبت شد و او نتوانست در مسابقه قهرمانی سنگین وزن WBA شرکت کند.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید