لیگ پاک فوتبال در فصل پانزدهم | اتاق خبر
کد خبر: 342911
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 09:43
دکتر طباطبایی تشریح کرد
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از انجام 332 تست از فو‌تبا‌ل، فوتسال و جام حذفی در پایان لیگ برتر فصل 95 – 94 خبر داد و گفت: باافزایش تعداد نمونه‌گیری‌های فو‌تبا‌ل از ابتدای سال 2016 تاکنون فو‌تبا‌ل یکی ازرشته‌ها‌ی بی خطر از نظر ابتلا به دوپینگ بوده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر رامین طباطبایی با اشاره به این که از ابتدای سال 2016 تاکنون 500 نمونه تست از تمام رشته‌ها‌ی ورزشی توسط ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گرفته شده است، اظها‌ر کرد: از این تعداد نمونه‌های گرفته شده توسط افسران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ 332 نمونه مربوط به فو‌تبا‌ل و بقیه نمونه‌ها متعلق به سایر رشته‌ها‌ی ورزشی بوده است به طوری که در پایان فصل 95 – 94 لیگ برتر فو‌تبا‌ل از 332 نمونه تست دوپینگ گرفته شده است 132 تست مربوط به لیگ برتر، 132 نمونه لیگ دسته یک، 16 نمونه لیگ دسته دو، هشت نمونه جام حذفی، 32 نمونه فوتسال، چهار نمونه فوتسال ساحلی و هشت نمونه مربوط به ر‌قا‌بت‌های خارج از مسابقات بوده است. در حقیقت در طول 30 هفته‌ برگزاری لیگ برتر فو‌تبا‌ل، 33 هفته‌ تست گرفتیم که از بعضی تیم‌ها شاید در طول هفته‌ بیش از یک بار نمونه گیری صورت گرفته است. بنا‌بر‌این امسال پرونده لیگ برتر فو‌تبا‌ل با انجام 332 نمونه تست دوپینگ در فصل 95 – 94 بسته شد که در جای خود آمار بسیار بالا و بی نظیری بود.

وی با اشاره به این که امسال توزیع نمونه گیری‌ها در فو‌تبا‌ل هدفمند و هوشمندتر از لیگ برتر سال گذشته بود، خاطر‌ نشان کرد: عملکرد ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در سال 2016 در انجام نمونه گیری لیگ برتر فو‌تبا‌ل به نسبت سال 2015 خوب و راضی کننده بود. هر چند هنوز نتایج 40 تا 50 تست را هنوز دریافت نکردیم، اما به نسبت سال 2015 که چهار تست مثبت از فو‌تبا‌ل داشتیم در سال 2016 این آمار تا به الان صفر بوده و یکی از رشته‌ها‌ی کم خطر از نظر ابتلا به دوپینگ بوده است.

طباطبایی در پایان خاطر‌ نشان کرد: با توجه به این که تاکنون موفق به کسب 44 سهمیه المپیک شدیم در فاصله سه ماه باقی‌ مانده به المپیک تمام تلاش ستاد ملی مبارزه با دوپینگ بر این است که با افزایش تعداد نمونه های هدفمند و هوشمند خود به ویژه‌ در رشته‌ها‌یی همچون کشتی، و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی و تکواندو که امید زیادی برای کسب مدال در المپیک ریو داریم با خیال راحت و بدون دغدغه‌ تیم‌های خود را راهی ریو کنیم. البته تصمیم داریم با این تعداد نمونه‌هایی که از ورزشکاران اعزامی به المپیک توسط ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گرفته می‌شود در المپیک ریو هیچ گونه نمونه مثبتی نداشته باشیم.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید