فرصت دو ماهه برای تعیین تکلیف تامین آب شهرک صنعتی بیرجند | اتاق خبر
کد خبر: 343014
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 17:23
معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: باید تا دو ماه آینده تامین آب شهرک صنعتی بیرجند تعیین تکلیف شود.

اتاق خبر: همایون نخعی نژاد صبح دوشنبه در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان اظهار کرد: باید آب مورد نیاز بخش صنعت را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه پساب فاضلاب بیرجند فرصتی طلایی برای تامین آب مورد نیاز شهرک صنعتی است، افزود: تامین اب و سایر طرح ها باید بر اساس واقعیات انجام شود.

نخعی نژاد آب و خاک را دو عنصر مهم برای زندگی بشر دانست و گفت: همه دستگاه ها باید برای حفظ این دو عنصر مهم تلاش کنند.

وی با تاکید بر حفظ اراضی کشاورزی و حاصلخیز در استان، اظهار کرد: زمین های کشاورزی بسیار حائز اهمیت بوده و نباید تفکیک شوند.

معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی  ادامه داد: تفکیک این زمین ها باعث احداث باغ ویلایی و از بین رفتن خاک کشاورزی می شود.

وی با تاکید بر اینکه زمین های فاقد سند مالکیت و غیرقانونی نباید فعالیت کنند، اظهار کرد: صدور سند نیز باید در چهارچوب قانون انجام شده و مورد توجه همه دستگاه ها قرار گیرد.

نخعی نژاد با انتقاد از تفکیک زمین های کشاورزی، بیان کرد: همه دستگاه ها و مسئولان باید نسبت به این موضوع حساسیت نشان داده و برای حفظ اراضی کشاورزی بکوشند.

وی با اشاره به صدور پروانه برای احداث خانه های کارگری در زمین های کشاورزی، بیان کرد: همچنین در صدور این پروانه ها، حفظ منافع ملی نیز باید رعایت شود.

نخعی نژاد نظارت دستگاه ها بر اجرای طرح ها و قوانین را ضعیف دانست و گفت: برخی از روستاها به دلیل ساخت و ساز باغ ویلا در زمین های کشاورزی، از جنبه تولیدی به گردشگری تبدیل شده که به ضرر استان است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید