بهترین گزینه برای ریاست فدراسیون جودو کیست؟ | اتاق خبر
کد خبر: 343025
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 11:45
در گفت و گوی اتاق خبر با یک کارشناس جودو مطرح شد
رئیس سابق سازمان لیگ فدراسیون جودو از وضعیت فعلی حاکم بر ورزش جودو انتقاد کرد و در خصوص نحوه برگزاری انتخابات و نامزدان ریاست این فدراسیون به بیان مطالبی پرداخت.

 اتاق خبر: محمد اسفندآبادی در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به نحوه تعیین سرپرست برای فدراسیون جودو از سوی وزارت ورزش و جوانان گفت: نزدیک به 6ماه است که وزارت ورزش و جوانان سرپرستی را برای فدراسیون جودو مشخص کرده است. علیرغم اینکه انتظار داشته ایم ین وزارتخانه حریم مدیران خود را حفظ کند شاهد این بودیم فردی خارج از خانواده جودو ریاست مجمع عمومی فدراسیون جودو را عهده دار شد.

وی با اشاره به سفر های خارجی رشید خدابخش، سرپرست فدراسیون جودو افزود: وظیفه وی به عنوان سرپرست آماده کردن شرایط برای برگزاری یک انتخابات سالم است اما شرایطی که سرپرست فدراسیون برای جودو به وجود آورد و عزل و نصب های وی باعث شد که این رشته ورزشی بیش از پیش وارد حاشیه شود.

رئیس سابق سازمان لیگ فدراسیون جودو گفت: در این مدت در صورتی که مدال، افتخار یا سهمیه ای کسب شده است براساس برنامه ریزی های گذشته و تلاش های چند ساله اخیر بوده است نه تلاش های چند ماهه. در صورتی که آقای خدابخش احساس وظیفه کرده است بهتر است در رشته خود به فعالیت بپردازد.

این کارشناس جودو در مورد افرادی که برای نشستن بر روی صندلی ریاست فدراسیون ثبت نام کرده اند، اظهار داشت: افراد و اشخاصی مانند دکتر امینی و درخشان که دارای سبقه خوب مدیریتی در میان این افراد هستند به نوعی دوران خوب جودوی کشور در دوران مدیریت آنها شکل گرفت.

وی افزود: به طور مثال در زمان ریاست امینی جودو در حال قرار گرفتن در مسیر درست خود بود. با توجه به اینکه قوانین جهانی این رشته المپیکی در آن زمان تغییر کرد فرصت کافی به او برای عبور از این مقطع داده نشد.

وی در مورد افراد دیگری که ثبت نام کرده اند گفت: در میان افراد دیگری که در میان ثبت نام شدگان هستند اشخاصی وجود دارند که با توجه به سوابق ورزشی و غیر ورزشی خود رد صلاحیت خواهند شد. با توجه به این مسائل در صورتی که وزارت ورزش صلاحیت این افراد را تایید کند جای تعجب دارد.

اسفندآبادی با نام بردن از آرش میراسماعیلی به عنوان یکی نامزدان صندلی ریاست فدراسیون جودو اعلام کرد: میراسماعیلی از بزرگترین ورزشکاران این رشته است اما این سوابق دال بر بی نقص بودن مدیریت وی نیست و سوابق مدیریتی وی بروز مشکلاتی برا برای این رشته رقم زد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید