عوامل «شهرزاد» از روی فرش قرمز عبور کردند! | اتاق خبر
کد خبر: 343055
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 20:36

به گزارش اتاق خبر، ديشب برج میلاد میزبان عوامل سریال «شهرزاد»، برخی از سینماگران و مخاطبان پرشوری بود که از قبل بلیطهای ورود به جشن این مجموعه را در دست داشتند.

در ابتدا بازیگران «شهرزاد» یکی پس از دیگری از روی فرش قرمز با تشویق بیشمار مخاطبان عبور کردند.

بعد از پخش سرود ملی و تلاوتی چند از آیات قرآن مراسم با اجرای احسان کرمی و نام بردن از عوامل و متعاقبا تشویق مردم شروع شد.

این مراسم در چند بخش به عوامل و بازیگران تندیس «شهرزاد» تقدیم شد.

در بخش اول تقدیر از سروش صحت، سام نوری، امیرحسین رستمی تقدیر شدند و در ادامه بازیگران خانه بزرگ آقا از جمله پرویز بزرگی، محمد یگانه، فرشید صمدی پور و ناهید مسلمی جوایز خود را از دست مجید مظفری گرفتند.

سروش صحت بعد از دریافت لوح تقدیر خود گفت: باعث افتخار من است که در میان شما هستم. سریال «شهرزاد» به خاطر عوامل حرفه‌ای، قصه و در نهایت تولید اثری قابل تامل بر عکس بخشی از دیالوگ‌هایش که می‌گوید همیشه اتفاقات زندگی براساس آن چیزی که می‌خواهی پیش نمی رود را ثابت کرد.

وی افزود: ساختن سریالی که مورد استقبال عام و خاص قرار بگیرد سخت است. خوش به حال عوامل «شهرزاد» که به این افتخار رسیدند.

همچنین امیرحسین رستمی عنوان کرد:حسن فتحی برای ساخت این سریال بسیار حرص خورد و زحمت کشید اما خوشبختانه در خارج و داخل کشور با استقبال روبرو شد.

در ادامه احمد مسجد جامعی عضور شورای شهر در خصوص ین سریال اظهار داشت: «شهرزاد» اسطوره ما و به نحوی روح ایرانی است،این روح در قالب امید خواهد بود. شهرزاد در داستانهای کهن ایرانی مردمان خودش را با عشق به عنصری فرمانبر تبدیل می‌کند. این موضوع در ایرانیان نهادینه است که می تواند حتی تلخ ترین و بدترین شرایط را به شیرین ترین موقعیت تبدیل کند.

وی افزود: خوشحالم که نسل ما شهرزاد زمانه خود را شناخت چون جای آن خالی بود و این دوستان توانستند شهرزاد قصه گو را به سخن بیاورند و داستانهای زمان را مطرح کنند.

وی ادامه داد: این موضوع نشان می دهد کسانی که سرمایه دارند اما ذوق و سلیقه ندارند نمی توانند به مقوله فرهنگ و هر جای دیگری وارد شوند و به اهداف خود و جامعه جامه عمل بپوشانند.

مجید مظفری بیان کرد: خوشحالم از اینکه کاری فاخر به هنرهای نمایشی ما اضافه شد و این نشانه رشد فرهنگی برای جامعه ما خواهد بود جامعه‌ای که با چنین کارهایی برخورد می‌کند باعث جاودانگی و سعادت خواهد شد.

بخش بعد مربوط به جایزه ویژه با عناوین عشق و امید و تهران شناسی بود که جایزه عشق و امید به حسن فتحی، علی نصیریان، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی اهدا شد و جایزه تهران شناسی نیز به این پنج هنرمند دادند.

بخش چهارم تقدیر متعلق به عوامل تولید فیلم بود که سید هادی رضوی و محمد امامی سرمایه گذاران مجموعه جوایز این بخش را تقدیم آنها کردند و از حسن فتحی که این بخش به طور ویژه  متعلق به او بود تقدیر کرد.

سید هادی رضوی یکی از سرمایه گذاران این مجموعه گفت: اول از شما تشکر می کنم و دوم اینکه با پولهای خودتان کار ما را حلال کردید و اینکه توانستیم حداقل با هر قسمت چند ساعت از رفتن به پای ماهواره را از شما بگیریم.

حسن فتحی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: من و همکارانم نیز در زندگی مانند شما رویاهایی مانند ایجاد آرامش، گسترش آزادی فردی و جمعی، از بین رفتن جنگ، توسعه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... برای وطنی که روزی در آن قدم گذاشتیم و روزی در خاکش دفن می‌شویم، داریم. ساخت سریالی مانند «شهرزاد» که با اقبال عمومی در خارج و داخل و رونق دوباره شبکه نمایش خانگی روبرو شود از دیگر آرزوهایی بود که از سالهای دور در ذهنم وجود داشت.

وی ادامه داد: ضمن تشکر از تمام عوامل فیلم مدیون توجه یکایک شما مردم فهیمی هستم که می دانم اگر حمایت بی دریغ شما نبود شاید این قافله به مقصد نمی رسید. اکنون نمایش این فصل از سریال به پایان رسیده و ما به خوبی می‌دانیم در وجود هر یک از ما بزرگ آقایی است همچنان که شهرزادها وجود دارد از این رو است که می فهمیم در کدام یک از صف زندگی ایستاده‌ایم و باید چکار کنیم و...

دکتر صادق زیبا کلام و فرید قاسمی برای بخش پنجم تقدیرها روی صحنه آمدند و از خانواده هاشم قصه که در بین آنها مهدی سلطانی حضور داشت تقدیر کردند و جوایز به آنها داده شد.

مهدی سلطانی بیان کرد: شما حقتان است جشن بگیرید و خوشحال باشید چون سازندگان این مجموعه قصد کردند بهترینها را بسازند پس حقمان است با هم جشن بگیریم.

صادق زیبا کلام نیز عنوان کرد: ظاهرا حسن فتحی در صدد ساخت بخش دوم «شهرزاد» است و در این راستا به دوره‌ای نزدیکتر می‌رسد، داشتم فکر می کردم چه زمانی به دوره معاصر می‌رسد تا من و ظریف بتوانیم نقش خودمان را در آن بازی کنیم.

زیباکلام و قاسمی روی صحنه ماندند و بخش ششم تقدیر که به خانواده جمشید تقدیرکردند که محمود پاک نیت در بطن این بخش بود.

محمود پاک نیت نیز عنوان کرد: از حسن فتحی به خاطر تولید مجموعه‌ای دیدنی تشکر می‌کنم. من همیشه از او عدالت و احسان یاد گرفتم. از طرفی امیدوارم سرمایه گذاران این مجموعه در ساختن بخش‌های بعدی و چنین سریالهایی غافل نشوند تا مردم ما از دیدن ماهواره کناره بگیرند.

در ادامه مراسم از مصطفی زمانی، پریناز ایزدیار و غزل شاکری تقدیر شد.

پریناز ایزدیار بازیگر نقش شیرین در سریال «شهرزاد» بیان کرد: برای من افتخار بزرگی بود تا کنار استاد بزرگم علی نصیریان و دیگر بازیگران این مجموعه حضور داشتم. کمتر چنین اتفاقی می افتد و امیدوارم فتحی باز هم به من اعتماد کند.

غزل شاکری نیز گفت: خوشحالم که در این جمع با بزرگان عرصه تصویر و مجموعه‌ای که متنی زیبا، شیرین با قلم حسن فتحی داشت، حضور دارم.

عبدالله اسکندری بیان کرد: ضمن خوش آمد گویی تمایل دارم به فتحی به خاطر گرم کردن فضای سینما با ساخت این مجموعه تشکر کنم از طرفی جای همکار خوبم یعنی سعید ملکان در اینجا خالی است.

مصطفی زمانی در خصوص این سریال عنوان کرد: در این مجموعه سکانسی بود که به اقتضای فیلمنامه نمی‌توانستم دست نصیریان را ببوسم و از این بابت ناراحت بودم اما الان دستشان را با افتخار می‌بوسم.

این بازیگر در مورد شعرخوانی که در آن تبحر دارد، عنوان کرد: شعرخوانی را مدیون پدرم هستم. ایشان اهل ادبیات هستند و این موضوع را برخی افراد می دانند، ایشان سواد بالایی داشتند اما پول کافی نداشتند به این جهت کسی به حرفش گوش نمی‌داد اما من گوش دادم و حداقل شعرخوانی را از او یاد گرفتم.

شهاب حسینی توسط مهناز افشار تقدیر شد و مورد تشویق بیشتر حاضران قرار گرفت. 

مهناز افشار که برای تقدیر از شهاب حسینی به روی صحنه آمد، گفت: سالها است که قلبها و دلمان برای عشق نمی‌تپد من با مجموعه «شهرزاد» قلبم لرزید. در ضمن من از مخاطبانی هستم که دوست داشتم قباد به شهرزاد برسد.

شهاب حسینی در ابتدای ورود یاد خسرو شکیبایی را با گفتن یاد عمو خسرو بخیر گرامی داشت و گفت:خدا را شاکرم که در محضر شما رو سفید هستیم و خوشحالم در کنار تیمی بودم که دغدغه ها را با شما در میان گذاشتم.

وی ادامه داد: زمانی که شبکه نمایش خانگی به میان آمد خوشحال بودیم شبکه‌ای بین سینما و تلویزیون جهت فرهنگ سازی هرچه بیشتر به وجود آمده است اما پس از شروعی خوب به سرانجام نرسید اما زمانی که «شهرزاد» قرار شد بیاید نوید زنده شدن این شبکه آم. ،قصه خوب «شهرزاد» نشان داد که مخاطب این نمونه قصه‌ها را دنبال می‌کند و شاید زمان آن پیش آمده که پلی بین گذشته و آینده با توان مندی‌هایی مانند حسن فتحی‌ها از طریق ساخت چنین آثاری زده شود.

حمید فرخ نژاد نیز پیش از تقدیر از ترانه علیدوستی گفت: با تولید «شهرزاد» آبروی از دست رفته نمایش خانگی برگشت و این موضوع به لحاظ کیفی، ساخت و حتی مراحل بعد از تولید و توزیع ثابت شد.

وی ادامه داد: قبل از «شهرزاد» سریال «قلب یخی» بود که یادم می‌آید در آن زمان به پمپ بنزینی رفتم در آنجا فردی به من گفت «قلب یخی» پول سی‌دی هایی که خریدیم را بده. از سازنده های «شهرزاد» تشکر می‌کنم و امیدوارم بخش دوم با همین قدرت ساخته شود.

ترانه علیدوستی نیز توسط حمیدفرخ نژاد در بخش بعدی تقدیرها، تقدیر شد.

ترانه علیدوستیدر این مراسم عنوان کرد: ماهها بود دوست داشتم همه گروه «شهرزاد» را با هم ببینم که خوشبختانه این اتفاق رخ داد. از طرفی به ما هدیه عشق و امید دادند. به نظرم این هدیه متعلق به تمام ایرانیانی است که با عشق و امید دلشان با دل ما لرزید و بدانند که «شهرزاد» ما با عشق شما شکوه گرفت.

وی ادامه داد: از حسن فتحی به خاطر سپردن نقشی که به من روح آزادگی داشت، تشکر می‌کنم. همچنین بازی در کنار استاد نصیریان اتفاق بزرگی در زندگی من بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید