رضایت وزیر جوانان از عملکرد خود | اتاق خبر
کد خبر: 343169
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 03:01
وزیر ورزش و جوانان از عملکرد ۱.۵ سال گذشته خود در حوزه جوانان دفاع کرد و گفت: شورای عالی جوانان به زودی تشکیل جلسه خواهد داد.

به گزارش اتاق خبر، محمود گودرزی در حاشیه جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای مطرح کردن مسائل جوانان افزود: با وجود محدودیت‌های بسیار، حوزه جوانان را از محاق خارج کردیم و به عنوان یک موضوع با اهمیت توجهات را به آن جلب کردیم.

وی ادامه داد: تبلور ما در حوزه جوانان خود را در هفته جوان نشان می‌دهد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به جلسه صبح امروز با نمایندگان سمن‌های سراسر کشور تاکید کرد: در این جلسه نمایندگان ۵۰ سمن نظرات خود را مطرح کردند که امیدواریم جوانان با انرژی بالا به دنبال رفع مطالبات صحیح خود باشند.

گودرزی همچنین با اظهار امیدواری از اینکه هفته جوان، هفته پرباری در مطرح شدن بیشتر سمن‌ها و مطالبات جوانان باشد، اضافه کرد: در این هفته سازمان‌های ذیربط که بر اساس قانون تکالیفی را در حوزه جوانان برعهده دارند، باید بیشتر با وظایف خود آشنا شوند.

وی با انتقاد از حضور کمرنگ برخی دستگاه‌ها در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان گفت: این مسئله به دستگاه‌ها منعکس شده و حضور کامل آنها را مطالبه می‌کنیم.

گودرزی افزود: طرح مسائل جوانان و آشناسازی دستگاه‌های مختلف با مسائل جوانان مثل اشتغال و هویت از برنامه‌های هفته جوان است. همچنین در این هفته مجموعه‌ای از سمن‌های منتخب برنامه‌های مختلفی را اجرا می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص نظرات نمایندگان سمن‌ها درباره مسائل جوانان ادامه داد: امیدواریم نکات مورد نظر سمن‌ها تحویل و لحاظ شود، زیرا سیاست دولت ایجاد زمینه مشارکت بیشتر به ویژه برای سمن‌ها در حوزه تصمیم‌سازی است.

وی خاطرنشان کرد: جلسه امروز ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با حضور اعضا تشکیل شد و استاندار البرز گزارشی در خصوص فعالیت‌های اداره کل ورزش و جوانان این استان ارائه داد.

گودرزی افزود: امروز همچنین از سامانه مجازی کارآفرینی رونمایی شد. این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که علاقه‌مندان کارآفرینی می‌توانند با مراجعه به آن امتیازاتی همچون مشاوره در حوزه کارآفرینی دریافت کنند و امیدواریم با راه‌اندازی این سامانه بتوانیم در رفع مشکل اشتغال جوانان اقداماتی انجام دهیم تا مسائل اقتصادی تا حدی تعدیل شود.

وزیر ورزش و جوانان همچنین بررسی طرح ملی آتیه جوانان را از دیگر دستورالعمل‌های جلسه امروز برشمرد و گفت: قرار بود با طراحی یک کارت اعتباری، از طریق سرمایه‌گذاری و استفاده از تخفیفات، حمایت اقتصادی از جوانان انجام شود، اما نظر اعضا این بود که ستاد ملی به امور جاری ورود نکند و این طرح رای نیاورد.

طرح آتیه جوانان هزینه‌ای برای دولت ندارد

وی افزود: طرح آتیه جوانان هزینه‌ای برای دولت ندارد، اما طراحان آن به دنبال حمایت معنوی هستند که ما هم دریغ نمی‌کنیم و تلاش می‌کنیم ارتباطات لازم را برای آنها فراهم کنیم. قرار شد این طرح به صورت پایلوت در یک محدوده مشخص به مدت یک یا دو سال اجرا شود و در صورت توفیق در سراسر کشور به اجرا درآید.

گودرزی با اشاره به عملکرد خود در طول ۲.۵ سال گذشته در تصدی وزارت ورزش و جوانان گفت: از عملکرد یک سال اول خود به ویژه در حوزه جوانان رضایت ندارم، اما در یک و نیم سال گذشته به صورت ملموس‌تر و واقعی‌تر به مسائل جوانان کرده‌ام. جلسات ستاد ملی ساماندهی جوانان به صورت مرتب تشکیل شده است و ستادهای استانی و شهرستانی هم جلسات خود را برقرار می‌کنند؛ البته برخی استان‌ها باید توجه بیشتری به این ستاد داشته باشند.

 وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: مسائل جوانان بسیار جدی است و امیدواریم جدی گرفته شود و دستگاه‌های قانونگذار و دولتی باید به حوزه جوانان نگاه جدی‌تری داشته باشند.

وی از رایزنی با بانک مرکزی در خصوص وام ۱۰ میلیونی ازدواج خبر داد و گفت: این طرح ابتدا باید در مجلس به تصویب نهایی برسد تا پس از تایید شورای نگهبان بتوانیم مذاکرات جدی خود را با بانک مرکزی داشته باشیم.

گودرزی خاطرنشان کرد: حدود ۱۸ دستگاه به صورت مستقیم در حوزه جوانان تکلیف دارند و ۸ دستگاه باید همیار و همکار مسائل جوانان باشند و به نظر می‌رسد از سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه جوانان افتاده، اما راضی نیستیم.

وی همچنین از تشکیل جلسه شورای عالی جوانان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: جلسات این شورا باید سالی یکبار برگزار شود.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید