در دیدار وزیر کشاورزی با رییس جمهوری آذربایجان مطرح شد: | اتاق خبر
کد خبر: 343172
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1395 - 14:43
رهبری سیاسی هر دو کشور برای توسعه هر چه بیشتر روابط تلاش می کنند .
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی کشورمان روز یکشنبه با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد .

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی کشورمان که به جمهوری آذربایجان سفر کرده است، روز گذشته با الهام علی اف رییس جمهوری این کشور دیدار کرد .

 الهام علی اف در این دیدار از روند توسعه روابط جمهوری آذربایجان و ایران در همه حوزه ها ابراز رضایت کرد .

وی با اشاره به این که جمهوری آذربایجان و ایران کشورهای همسایه ، دوست و برادر هستند ، افزود: رهبری سیاسی هر دو کشور برای توسعه هر چه بیشتر روابط تلاش می کنند .

رییس جمهوری آذربایجان بخش کشاورزی را یکی از حوزه های مهم اقتصادی برای هر دو کشور عنوان و ابراز امیدواری کرد ، همکاری در بخش کشاورزی نتایج خوبی همانند حوزه های دیگر داشته باشد . الهام علی اف همچنین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در بخش کشاورزی را یادآور شد و گفت : در جمهوری آذربایجان نیز برای توسعه این بخش اقتصادی و تامین امنیت غذایی کشور اقدامات مهم انجام می گیرد .

رییس جمهوری آذربایجان همچنین ابراز امیدواری کرد ، در سفر محمود حجتی و هیات همراه وی به این کشور مذاکرات ثمر بخش انجام گیرد و گامهای جدی در راستای اجرای طرح های مشترک برداشته شود .

حجتی نیز در این دیدار پیام سلام حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان را به الهام علی اف ابلاغ کرد .

وزیر جهاد کشاورزی کشورمان خشنودی ایران از اقدامات انجام گرفته در سالهای اخیر در راستای تقویت روابط دو کشور همسایه را اعلام کرد .

در این دیدار در خصوص سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و ایجاد واحدهای تولیدی مشترک میان دو کشور تبادل نظر شد .

رییس جمهوری آذربایجان در ارتباط با پیام سلام همتای ایرانی ابراز قدردانی کرد و خواستار ابلاغ پیام سلام وی به رییس جمهوری کشورمان شد

نظرات
ADS
ADS
پربازدید