جشنواره‌ مدارس عشایری فرصتی برای معرفی فرهنگ عشایر | اتاق خبر
کد خبر: 343234
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 06:57
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان عشایر با آموختن دروس منطبق بر نظام تعلیم و تربیت می‌توانند فرهنگ زیبای عشایر ایرانی را به جهانیان عرضه کنند .

به گزارش اتاق خبر، محمد دیمه‌ور در جشنواره توانمندی های مدارس عشایری استان که در منطقه رودک بوئین زهرا برگزار شد ، اظهار کرد : فرهنگ ایرانی فراتر از مرزهای جغرافیایی و سیاسی به جهانیان معرفی شده و دانش آموزان عشایر با آموختن دروس منطبق بر نظام تعلیم و تربیت می‌توانند فرهنگ زیبای عشایر ایرانی را به جهانیان نشان دهند.

 معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: جشنواره‌های مدارس عشایری فرصت مناسبی است تا فرهنگ اصیل و آداب رسوم عشایر این سرزمین مورد توجه عموم قرار گیرد.

 وی از دکتر شکوهی، اولین وزیر آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی به عنوان پدر تعلیم و تربیت ایران یادکرد و افزود : باید یاد این استاد بزرگوار را که به عنوان یک ایرانی در زمینه تعلیم و تربیت دارای نظریه علمی می باشد را گرامی بداریم.

 دیمه ور تلاش‌های محمد بهمن بیگی برای رفاه دانش آموزان عشایر را تحسین برانگیز عنوان کرد و ادامه داد: از ابتدای تاسیس مرکز آموزش و پرورش عشایر تلاش‌های زیادی جهت افزایش رفاه داش آموزان عشایر و ارتقای سطح کیفی آموزش آنها صورت گرفته که تلاش‌های مرحوم محمد بهمن بیگی را نمی‌توان از خاطر برد.

 معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش تنوع قومی عشایر را سرمنشا تحولات خیر در امور فرهنگی عنوان کرد و گفت: تنوع قومی و زبانی مردم عشایر هیچ گاه سبب جدایی مردم عشایر از یکدیگر نشده و اقوام عشایر با پیوستگی فرهنگی خود در جغرافیای ملی و فرهنگی سر منشا تحولات خیر در این امور هستند.

 وی فرهنگ کشور ایران را فراتر از مرزهای جغرافیایی و سیاسی دانست و اضافه کرد: فرهنگ ایرانی فراتر از مرزهای جغرافیایی و سیاسی به جهانیان معرفی شده و دانش آموزان عشایر با آموختن دروس منطبق بر نظام تعلیم و تربیت می‌توانند فرهنگ زیبای عشایر ایرانی را به جهانیان نشان دهند.

 دیمه ور نخبگان عشایری را از مهم‌ترین ظرفیت‌های علمی کشور دانست و تاکید کرد: تاریخ نشان داده که اگر دانش آموزان عشایری مورد آموزش‌های استاندارد قرار بگیرند، می‌توانند از جمله ظرفیت‌های بزرگ علمی واقع شوند و در زمره برجسته ترین شخصیت‌های علمی ایران و جهان قرار بگیرند.

 به گزارش مرکزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش؛ معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزایش انگیزه معلمان مناطق عشایری را از جمله برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد و افزود: در حال فراهم کردن زمینه جهت افزایش انگیزه معلمان مناطق عشایری هستیم که در این راستا برای نخستین بار اساسنامه مدارس عشایر به تصویب رسیده تا جایگاه عشایر در آموزش و پرورش تثبیت شود.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید