سرپرست کاروان اعزامی به المپیک ریو: جودو سه سهمیه المپیکی خود را قطعی کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 343262
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 09:11
تعداد سهمیه های المپیکی ایران به عدد 47 رسیده است
با توجه به اینکه رقابت‌های گرند پری قزاقستان آخرین رقابت کسب سهمیه المپیک ریو بوده و در خاتمه این مسابقات سه جودوکار کشورمان در رنکینگ کسب سهمیه قرار گرفتند، لذا کسب سه سهمیه المپیک ریو برای تیم ملی جودو کشورمان قطعی شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر اصغررحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و سرپرست کاروان اعزامی به بازیهای المپیک ریو ضمن بیان این مطلب ابراز داشت:تیم ملی جودو کشورمان در ماههای اخیر ضمن حضور در رقابتهای مختلف کسب سهمیه المپیک گرند اسلم و گرند پری توانست نمایندگان خود را بین نفرات کسب کننده سهمیه المپیک حفظ کند و در آخرین رقابتهای جهانی گرند پری نیز جواد محجوب توانست به مدال برنز دست یابد.

وی ادامه داد:به همین منظور و با توجه به اینکه سه جودو کار کشورمان یعنی علیرضا خجسته(منهای66)،سعید ملایی(منهای81) و جواد محجوب(منهای100) موفق شدند در بین نفرات کسب کننده سهمیه المپیک بر اساس رنکینگ جهانی قرار گیرند و دیگر رقابت کسب سهمیه المپیک در جودو نداریم لذا سه سهمیه المپیکی ایران در جودو قطعی شده و این امر قرار است بطور رسمی در دهم خرداد ماه از سوی فدراسیون جهانی اعلام شود.

سرپرست کاروان اعزامی به بازیهای المپیک ریو خاطر نشان کرد :بدین ترتیب تعداد سهمیه های المپیکی کشورمان با سه سهمیه جودو به 47 عدد رسیده است و امید می رود در ماههای آتی حتی در دیگر رشته ها بر تعداد سهمیه های المپیکی کشورمان در بازیهای المپیک ریو افزوده شود.

رحیمی در خاتمه ابراز داشت:البته قرار است در مکزیک رقابتهای جودو بین 16 نفر برتر هر وزن برگزار شود که تهدیدی برای نمایندگان کشورمان نبوده و سه سهمیه المپیکی جودو ما قطعی خواهد بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید