باطل شدن برخی آراء مشروعیت انتخابات را زیر سوال می‌برد | اتاق خبر
کد خبر: 343272
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 10:07
نامه آجورلو به دبیر مجمع فدراسیون فوتبال:
کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال در نامه ای به دبیر مجمع این فدراسیون خواستار رسیدگی به پنج رای غیر قانونی شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، مصطفی آجورلو یکی از سه نامزد ریاست فدراسیون فوتبال که رقابت را به مهدی تاج واگذار کرد، چند روز پس از برگزاری مجمع در نامه ای به علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال خواستار رسیدگی به تعدادی از آرای غیرقانونی شد.

کاندیدای پست ریاست فدراسیون فوتبال در این مورد نوشت: «خوشحالم که رسانه‌ها در کشور ما بیدار هستند و با دقت بالای خود بر روند امور نظارت می‌کنند و پیگیری آنها باعث شد که بخشی از آنچه که رفتارهای غیرقانونی و فرادستی در انتخابات نامیده می‌شد، عیان گردد. من به هر حال پس از انتخابات و فضای ایجاد‌شده برای یک نامزد را حاصل دخالت معاون اول رئیس‌جمهور و وزارت ورزش دانستم و اعتراض خود را اعلام کردم.

برخی از دوستان حتی به من توصیه کردند از واژه کودتاه در انتخابات سخن بگویم، اما من واقعا نمی‌خواهم از این واژه استفاده کنم و ترجیح می‌دهم به همان ساماندهی آرا و فشار برای پیروزی یک نامزد اشاره کنم که البته شاهد چنین ساماندهی در حکم وزیر ورزش برای رئیس فدراسیون فوتبال پدید آمد. به نظرم برای اهل اشاره و نظر این حکم حاوی تمام واقعیت‌ها درباره این انتخابات است.

یکی از نشانه‌های این ساماندهی در این 5 رأی، خود را نمایان کرد که خوشبختانه توسط رسانه‌ها پرده از آن برداشته شد. از همین‌رو من نامه‌ای خطاب به آقای اسدی دبیر مجمع نوشتم و از ایشان خواستم به موضوع رسیدگی شود، همچنین از بازرسی کل کشور و هیأت رئیسه مجمع فدراسیون هم که شامل ناظرین انتخابات می‌شود، می‌خواهم که این موضوع را بررسی کنند.

به هر حال بروز این اتفاق و باطل شدن برخی آرا باعث می‌شود مشروعیت انتخابات زیر سوال برود و از همین‌رو لازم است مسئولان به‌سرعت نسبت به این شبهه واکنش نشان دهند. به هر حال طبق بند ماده 22 اساسنامه تخلفاتی صورت گرفته که برخی حقوقدانان هم در گفت‌و‌گوهایی که داشتند بر آن تأکید می‌کردند.

آجورلو همچنین در پایان از فعال بودن و بیداری رسانه‌ها ابراز خوشحالی کرد و گفت: قطعا وجود رسانه‌ها اجازه نمی‌دهد تخلفات در فوتبال پنهان بماند. این باعث خوشنودی است و ما را به آینده امیدوار می‌کند.

متن نامه آجورلو به اسدی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر اسدی
دبیر محترم مجمع فدراسیون فوتبال
باسلام
احتراما به عرض می رساند نظر به اینکه در انتخابات فدراسیون فوتبال مورخ 18/2/95 چند نفر از رای دهندگان فاقد صلاحیت قانونی برای دادن رای طبق اساسنامه بوده اند (اساسنامه تصریح به حضور مدیر عامل یا عضو هیات مدیریه باشگاه دارد )و امعان نظر به الزامات مندرج در ماده 22 و خصوصا تکلیف مقرر در بند 4 همان ماده در خصوص لزوم مباشرت صاحبان آرا در

رای گیری به نظر می رسد حداقل 3 رای ماخوذه باطل بوده و به لحاظ حقوقی واجد آثار قانونی نمی باشد . در نتیجه تعداد آرا نفر برگزیده به حد نصاب قانونی نمی رسد و اعلام نامبرده به عنوان فرد برگزیده مغایر با اصول و موازین قانونی است . در خاتمه رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته منطبق با قوانین مصرحه در این خصوص مورد تقاضا می باشد.

مصطفی آجورلو
رونوشت سازمان بازرسی کل کشور
هیات رییسه مجمع فدراسیون فوتبال»

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید