نشانه هاي يک شکلات مرغوب | اتاق خبر
کد خبر: 343300
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 11:45
دراين بخش به معرفي مشخصه هاي يک شکلات مرغوب مي پردازيم.
به گزارش اتاق خبر،بخش عمده تخلفاتي که در صنايع غذايي انجام مي شود، به وسيله مردم قابل مشاهده و شناسايي نيست و حتما بايد آزمايشگاه هاي حرفه اي سازمان غذا و دارو آنها را رصد کنند، اما دکتر آراسب دباغ مقدم مي گويد چند راه ساده وجود دارد که اگر در هنگام خريد به آنها توجه کنيم، تا حدود زيادي مي توانيم محصول سالم را از ناسالم تشخيص دهيم. در اين ميان به 3 محصول پرمصرف که شبهات زيادي براي تشخيص سلامت وجود دارد (شکلات، عسل و روغن زيتون) اشاره مي کنم:
بخش عمده تخلفاتي که در صنايع غذايي انجام مي شود، به وسيله مردم قابل مشاهده و شناسايي نيست و حتما بايد آزمايشگاه هاي حرفه اي سازمان غذا و دارو آنها را رصد کنند

  شکلات مرغوب از کره کاکائو و پودر کاکائو درست مي شود. گاهي برخي از توليدکنندگان به جاي کره کاکائو که گرانقيمت است، از روغن هاي گياهي جايگزين استفاده مي کنند و روي بسته بندي محصولشان درج مي کنند. اين کار تخلف نيست چون توليدکننده يک محصول با کيفيت پايين تر و با قيمت ارزان تر توليد کرده و مصرف کننده مي تواند آگاهانه آن را انتخاب کند.

اگر توليدکننده روي محصول خود ننويسد که از کره کاکائو استفاده نکرده، تخلف است. معمولا به شکلات هاي قنادي کره کاکائو نمي زنند.

 تخلف بعدي به اين صورت است که پودر کاکائو کم و به جاي آن شکر فراوان استفاده مي کنند، بايد دقت داشته باشيد شکلات هاي باز عموما کره کاکائو ندارند و شکر فراواني در آنها به کار رفته است. راه تشخيص اين است که شکلات مرغوب در دهان بلافاصله آب مي شود چون کره کاکائو در دماي 37 درجه ذوب مي شود. درحالي که تصور عامه مردم اين است که شکلات مرغوب بايد سفت باشد و زود آب نشود.

 بسياري از شکلات هاي نامرغوب در آفتاب نيز آب نمي شود. از طرف ديگر، رنگ شکلات تقلبي کدر است ولي شکلات سالم براق است و چون شکر زيادي ندارد، بايد ته مزه تلخي داشته باشد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید