پارلمان پرتغال رای به همبستگی با ملت فلسطین داد | اتاق خبر
کد خبر: 343463
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 23:23
پارلمان پرتغال با اکثریت آرا به پیش نویس طرحی برای همبستگی با ملت فلسطین و محکومیت نقض حقوق اساسی آنان در اراضی اشغالی رای دا

اتاق خبر - به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حزب سوسیالیست، حزب فراکسیون چپ‌گرا، حزب کمونیست، حزب سبز و حزب افراد محیط زیست حیوانات به این طرح رای مثبت و حزب خلق مسیحی و حزب سوسیال دموکرات به آن رای منفی دادند.

در پیش نویس این طرح که از طرف حزب فراکسیون چپ‌گرا ارائه شده است، بر همبستگی نمایندگان پارلمان پرتغال با اقشار مختلف جامعه فلسطین و مخالفت با نقض حقوق اساسی آنان تاکید شده است.

در متن این طرح آمده است که وضعیت آوارگان فلسطینی از سال 1948 تا به امروز هیچ فرقی نکرده است و اکنون جمعیت آوارگان فلسطینی بیش از پنج میلیون برآورد می‌شود که به رغم تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل از جمله قطعنامه 194 هنوز نتوانسته‌اند به شهر و دیار خود بازگردند.

همچنین در این طرح آمده است که فاجعه اشغال فلسطین تنها در سال 1948 به وقوع نپیوست، بلکه این فاجعه بین از نیم قرن است که همچنان ادامه دارد و پس از گذشت 68 سال از اشغال فلسطین و پاکسازی نژادی فلسطینیان، تجاوزات و جنایت‌های اشغالگران علیه آنان همچنان ادامه دارد و جامعه بین‌الملل نیز در این زمینه سکوت اختیار کرده است.

پارلمان پرتغال از تمامی تلاش‌های صورت گرفته برای تحقق صلح و سازش عادلانه در منطقه و تشکیل کشور مستقل فلسطین و تحقق حقوق و خواسته‌های فلسطینیان از جمله حق تعیین سرنوشت و برخورداری آنان از یک زندگی شرافتمندانه اعلام حمایت کرد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید