عدم کاهش نرخ طلاق توافقی | اتاق خبر
کد خبر: 343464
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 23:28
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خبر داد: در سال گذشته سرقت، مطالبات مربوط به زوجیت کاهش داشته است، اما در حوزه طلاق توافقی کاهشی نداشته‌ایم.

به گزارش اتاق خبر، محمدباقر الفت در جمع خبرنگاران در خصوص دستاوردهای معاونت از پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در سال ۹۴ گفت: در سال گذشته دو دستاورد داشتیم، نخست اینکه اجرای برنامه‌های معاونت پیشگیری موجب کاهش سرقت در کشور شده است. علاوه بر این در برخی جرایم و رفتارهای ناهنجار هر چند کاهش وقوع جرم نداشتیم، اما قطعا کاهش نرخ رشد را مشاهده کرده‌ایم.

وی از کاهش مطالبات مربوط به رابطه زوجیت در سال گذشته خبر داد و گفت: مطالباتی از جمله نفقه، مهریه و مواردی این چنینی در سال گذشته کاهش نرخ رشد را به همراه داشته است.

الفت در پاسخ به این سئوال که آیا در سال گذشته طلاق توافقی نیز کاهش داشته است یا خیر، گفت: در حوزه طلاق توافقی کاهشی نداشته‌ایم، اما در انواع دیگر طلاق کاهش را شاهد بوده‌ایم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به اولویت‌های این معاونت در سال جاری اشاره و تصریح کرد: اولویت فعالیت‌های امسال این معاونت بر روی محورهایی از جمله طلاق، حاشیه‌نشینی، اعتیاد و عدم امنیت اخلاقی متمرکز است.

وی در پاسخ به این سئوال که عناوین احصاء شده در مورد تخلفات مالی پسابرجام چه تعداد است، گفت: راه‌هایی که ممکن است بعد از برجام و آزادسازی مبادلات بین‌المللی در کشور منجر به بروز تخلفات شود را شناسایی و به قوه قضائیه و دولت اعلام کرده‌ایم. در این راستا ۵۰ مسیری که ممکن است در پسابرجام به تخلفات مالی احتمالی منجر شود احصاء شده و به وزارت دادگستری اعلام شده است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید