روابط ایران و اروپا در حال نوسازی | اتاق خبر
کد خبر: 343523
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 14:32
روحانی در دیدار با سفیر جدید اسلواکی مطرح کرد:

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،  حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه «لوبومیو گلیان» سفیر جدید اسلواکی افزود: روابط ایران و اتحادیه اروپا درحال نوسازی است و زمینه برای همکاری های مشترک در همه حوزه های اقتصادی، سیاسی، علمی و فرهنگی آماده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه اسلواکی ریاست آتی شورای اتحادیه اروپا را برعهده خواهدداشت، گفت: ریاست براتیسلاوا بر این شورا، می تواند پنجره ای برای سرعت بخشیدن در همکاری های تهران و اتحادیه اروپا باشد.
روحانی با تشریح توانمندی ها و امکانات گسترده ایران گفت: روابط دو کشور در همه حوزه ها و از جمله اقتصادی باید بیش از پیش گسترش یابد و بی تردید استحکام روابط بانکی ایران و اسلواکی ، روند این همکاری ها را شتاب می بخشد.
رییس جمهوری به ضرورت همکاری مشترک بخش های خصوصی ایران و اسلواکی اشاره کرد و گفت: تقویت روابط میان اتاق های بازرگانی دو کشور و تشکیل 'اتاق بازرگانی مشترک' نقش مهمی در ارتقاء سطح همکاری های اقتصادی و تجاری تهران – براتیسلاوا برجای می گذارد.

**ایران کشوری غنی با مردمی تحصیلکرده و فرهنگی متمدن است
سفیر جدید اسلواکی در تهران نیز در این دیدار با تشریح اولویت های ماموریت خود در تهران گفت: اسلواکی مصمم به توسعه همکاری های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.
«لوبومیو گلیان» با تقدیم استوارنامه خود به دکتر روحانی، افزود: ایران کشوری غنی، با مردمی تحصیلکرده و با فرهنگی متمدن است و تلاش اسلواکی، بنای روابطی مستحکم با تهران در همه حوزه ها بویژه سیاسی و اقتصادی است.
وی با اشاره به اینکه سفارت اسلواکی در تهران، با برعهده داشتن همزمان فعالیت های دیپلماتیک مرتبط با افغانستان، پاکستان و خاورمیانه عملا سفارتخانه ای منطقه ای است، اظهارداشت: اسلواکی در دوره ریاست بر شورای اتحادیه اروپا نیز تلاش خود را برای تقویت همکاری های این اتحادیه با ایران بکار می گیرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید