مجلس دهم به‌جای حمایت از دولت، به بخش خصوصی کمک کند | اتاق خبر
کد خبر: 343525
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 13:25
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران ضمن درخواست از نمایندگان مجلس دهم برای تصویب قوانین مفید برای کارآفرینان و اشتغال، اظهار امیدواری کرد که مجلس دهم به جای حمایت از بخش دولتی اقتصادی، با مصوبات خود مسیر را برای فعالیت بخش خصوصی تسهیل کند.‌

به گزارش اتاق خبر، حامد واحدی گفت: از ابتدا رابطه پارلمان بخش خصوصی و رابطه مجلس شورای اسلامی رابطه بسیار مثبتی بوده است و نمایندگان مجلس و نمایندگان بخش خصوصی هر دو با یکدیگر تعامل بسیار سازنده‌ای داشته‌اند.

وی افزود: انتظار ما به عنوان بخش خصوصی این است که با اجرای برجام، مجلس دهم امور اقتصادی را در اولویت خود قرار دهد، چرا که مردم از مشکلات اقتصادی و کارآفرینان از رکود رنج می‌برند.

این عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایرن با بیان اینکه باید از شتاب زدگی در تصویب قوانین در مجلس جلوگیری شود، تصریح کرد: در حال حاضر شاهد قوانینی در مجلس هستیم مانند قانون امور بانکی و برنامه ششم که در حال تصویب است. مطمئنا تصویب چنین قوانینی به کار کارشناسی و بررسی نیاز دارد که مجلس باید آن را مورد توجه قرار دهد.

واحدی ادامه داد: از نمایندگان بخش خصوصی این درخواست را داریم که تعامل بیشتری با بخش خصوصی داشته باشند، چراکه کشور راهی جز سازندگی بخش خصوصی ندارد. اگر مجلس به این موضوع توجه کند با مصوبات خود طی چار سال آینده می‌تواند به تحول بخش خصوصی کمک کند.

وی اضافه کرد: اما اگر دوباره حمایت‌های خودشان را از عدم کارایی در بخش دولتی افزایش دهند و با روند فعلی پیش روند بخش خصوصی تغییری نمی‌کند که امیدواریم با رویکردی که در مجلس جدید پیش آمده است جدا از گرایش‌های سیاسی بتوانیم قوانینی داشته باشیم که برای کار آفرینان و اشتغال مردم مفید باشد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید