افزایش صادرات نفت ملموس ترین نتیجه برجام | اتاق خبر
کد خبر: 343538
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 15:04
وزیر ارتباطات مطرح کرد:
محمود واعظی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش صادرات نفت ایران به دو میلیون بشکه در روز را ملموس ترین نتیجه حاصل از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) عنوان کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات کشورمان روز سه شنبه در حاشیه دیدار با «تومیسلاو پننیچ» وزیراقتصاد و «دارکو هروت » وزیر کارآفرینی و صنایع کوچک جمهوری کرواسی در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران افزود: افزایش صادرات نفت کشورمان که در نتیجه تحریم ها با افت شدیدی مواجه بود و با توجه به این مطلب که عربستان سعودی تلاش فراوانی برای در اختیار قرار دادن کل بازارهای نفتی ایران داشت، با باز شدن فضای سیاسی برای ما اتفاق کمی نیست و می توان آن را ملموس ترین دستآورد اجرای برجام دانست.
وی با تاکید بر این که اکنون شرایط برای کشورمان بیش از پیش در حال بهتر شدن است، گفت: پس از اجرای برجام روابط بانکی، بیمه ای، بخش کشتیرانی و حمل و نقل بین المللی ایران درحال بهبود است و اکنون شاهد هستیم همه قراردادها از طریق گشایش خط اعتباری (LC) بسته می شود ، درحالی که پیش از این برای انجام هر کاری نیازمند آن بودیم که نقل و انتقال ها یا از طریق چمدان صورت گیرد و یا صرافی ها انجام دهند.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: مطبوعات و رسانه ها باید این دستاوردها را برای مردم بازگو کنند تا در جریان اقدام های مثبت دولت قرار گیرند.
واعظی تاکید کرد، اکنون در آغاز راه هستیم و مردم بزودی نتایج بیشتری از برجام را احساس خواهند کرد و شاهد بهتر شدن شرایط برای کسب و کارها خواهند بود.
وی با بیان اینکه رییسان جمهوری و مقام هایی که به کشور مان آمده اند، بیکار نبوده اند که برای «هیچ» وقت خود را هدر دهند، گفت: این مذاکره ها دستاوردهای موقتی است و بزودی نتایج عمیق تری را کسب خواهیم کرد.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: پس از رفع تحریم ها، روابط بین المللی و بانکی ایران با سایر نقاط جهان درحال عادی شدن است و این دستآورد کمی نیست.
به گزارش ایرنا، رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به تازگی گفت، مجموع صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران از ۲ میلیون بشکه در روز فراتر رفته است و تا خرداد ماه به روزانه ۲ میلیون بشکه نفت می رسد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید