تلاش روسیه برای محروم کردن دست اندرکاران دوپینگ | اتاق خبر
کد خبر: 343595
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 06:12
سناتور سن پترزبورگ به دادگاه عالی روسیه پیشنهاد داد امکان محکوم شدن افرادی که ورزشکاران را به دوپینگ وادار می‌کنند وجود داشته باشد.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، این اتفاق در حالی رخ داد که ویتالی موتکو، وزیر ورزش روسیه اعلام کرده است از رودچنکف، رییس پیشین آزمایشگاه ضد دوپینگ روسیه شکایت می‌کند و قانونا با او مقابله خواهد کرد.

رودچنکف چندی پیش اعلام کرد تست‌های دوپینگ المپیک سوچی جا به جا شدند و تعدادی از افرادی که در این المپیک مدال گرفتند استروئید مصرف کرده بودند.

موتکو و تمامی مسئولان روس این اتهامات را رد و اعلام کردند رودچنکف هیچ مدارکی برای اثبات این مساله ندارد. موتکو در مصاحبه خود با TASS گفت: امروز یا فردا تصمیم گیری می‌کنیم تا وزارت ورزش به نتیجه‌ مناسب برسد.

وادیم تیولپانف، سناتور سن پترزبورگ نیز پیشنهاد محکوم شدن مشوقین به دوپینگ را داده است اما هنوز مشخص نیست چقدر این پیشنهاد مورد حمایت قرار بگیرد.

مسئولانی که در دوپینگ دست داشتند، ممکن است سه هزار دلار جریمه شوند یا به مدت یک سال فعالیت‌های آنها محدود شود. مربیان، پزشکان و اعضایی که در فعالیت نزدیک‌تری با ورزشکاران بودند ممکن است جریمه‌های سنگین‌تری از جمله پنج سال زندان یا پس دادن سه سال از حقوقشان را داشته باشند.

تیولپانف اعلام کرده است قوانین جدید می‌تواند سلامت ورزشکاران را حفظ کند و رعایت هنجارهای اخلاقی را در ورزش افزایش دهد.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید