چرا رحمتی در فینال جام حذفی محروم نیست | اتاق خبر
کد خبر: 343636
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 08:10
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: کمیته انضباطی طبق ماده 39 آیین نامه انضباطی فیفا و AFC می‌تواند قلمرو مکانی و زمانی محرومیت‌ها را تعیین کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، اسماعیل حسن زاده- رئیس کمیته انضباطی با تاکید مطلب فوق افزود: در مورد پرونده سید مهدی رحمتی-دروازه بان استقلال، تشخیص اعضای رای دهنده این بود که حتما محرومیت‌های این پرونده چه در مورد رحمتی و چه در مورد سایر اشخاص دیگر، فقط به لیگ برتر تسری داده شود. اگر چه در آیین نامه انضباطی قبلی این صراحت وجود داشت که در آیین نامه فعلی مثل ماده 39 کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا صراحت ندارد، ولی آیین نامه انضباطی موجود هم اجازه می‌دهد که ما در موارد لزوم به کدهای انضباطی فیفا مراجعه و از آن استفاده کنیم.

وی در پایان بیان کرد: تعیین کردن محرومیت به غیر از مسابقه رسمی و مربوط کردن آن به یک نوع مسابقه خاص، خلاف آیین نامه انضباطی نیست لذا اگر محرومیت رحمتی و یا هر فرد دیگری به یک دوره یا یک نوع مسابقه تسری داده شود، خلاف قانون نبوده و این تصمیم در رای اعضای کمیته انضباطی لحاظ شده است.

کمیته انضباطی امروز مهدی رحمتی را از حضور در دو بازی لیگ برتر محروم کرده ولی از آن طرف باشگاه ذوب آهن معتقد است با توجه به آیین‌نامه انضباطی یکی از محرومیت‌های رحمتی باید در فینال حذفی اعمال شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید