اعزام ۵۰۰ نفر از معلولان به مشهد | اتاق خبر
کد خبر: 343728
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 12:58
رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران از برگزاری اردوی زیارتی-فرهنگی ۵۰۰ نفر از معلولان خبر داد و گفت: این تعداد طی ۴روز از برنامه های زیارتی، فرهنگی و تفریحی در مشهد استفاده خواهند کرد.

به گزارش اتاق خبر، علی همت محمودنژاد از برگزاری اردوی زیارتی - فرهنگی ۵۰۰ نفر از معلولان در مشهدالرضا خبر داد و گفت: این مراسم به همت انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران برگزار شده است.

وی تصریح کرد: همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، ۵۰۰ نفر از معلولان با ۱۳ دستگاه اتوبوس به مشهدالرضا اعزام شده اند که طی ۴ روز از برنامه های زیارتی، فرهنگی و تفریحی در مشهد استفاده خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه اماکن تفریحی و زیارتی در بین راه به هیچ وجه مناسب حال معلولان نیست، افزود: سازمان گردشگری در این خصوص معلولان را به طور کامل نادیده گرفته است.

محمودنژاد همچنین از ستاد فرماندهی پلیس راهور در خصوص همکاری قابل قبول جهت تامین امنیت خودروهای معلولان قدردانی کرد و گفت: تمام مسئولان وظیفه دارند نسبت به تامین حقوق شهروندان معلول از خود واکنش نشان بدهند.

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران همچنین از معاونت وزارت ورزش و جوانان در خصوص عدم توجه به معلولان جوان انتقاد کرد و افزود: معلوم نیست جایگاه معلولان جوان در این معاونت کجاست و متاسفانه این بخش از وزارت ورزش و جوانان هیچ برنامه مشخصی را برای جوانان معلول ندارد.

وی در پایان از رئیس سازمان بهزیستی خواست تا توجه ویژه ای به توریسم معلولان و برنامه های فرهنگی آنها داشته باشد.

معلولان طی سفر به مشهد ۴ روز از برنامه های زیارتی-فرهنگی و تفریحی استفاده خواهند کرد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید