جامعه بین المللی متوجه جنایات داعش در لیبی باشد | اتاق خبر
کد خبر: 343801
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 18:12
دیده بان حقوق بشر:
دیده بان حقوق بشر امروز (چهارشنبه) در گزارشی مستند به منظور جلب توجه جامعه بین الملی به جنایات داعش در لیبی به تشریح فجایع این گروه تروریستی شهر ساحلی سرت لیبی پرداخت.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از قاهره، دیده بان حقوق بشر در این گزارش به روایت 'صحنه های هولناک' از زبان شاهدان عینی پرداخته است.

جنایات و رفتار وحشیانه ای که از تروریست های داعش در این گزارش به تصویر کشیده شده است به فوریه 2015 مربوط می شود و شامل سر بریدن دهها نفر از ساکنان این سرت است. داعش این افراد را به جاسوسی متهم کرده بود.
از جمله اقدامات ظالمانه داعش که در گزارش دیده بان حقوق بشر مستند سازی شده است می توان به صلیب کشیده شدن و شلاق زدن مردان به اتهام استعمال دخانیات و یا گوش کردن به موسیقی اشاره کرد.
لتا تایلر محقق ارشد ضد تروریسم در دیده بان حقوق بشر گفت: در شرایطی که توجه جامعه بین المللی به عراق و سوریه معطوف است، داعش بدون مانع و چالش به قتل و خونریزی در لیبی مشغول است.
کارشناسان نظامی آمریکا در آوریل (فروردین/اردیبهشت) برآورد کردند که گروه تروریستی داعش حدود 6 هزار عضو در لیبی دارد. اما مقام های امنیتی-نظامی لیبی معتقدند که شمار تروریست های داعش از 2 هزار نفر فراتر نمی رود که البته 70 درصدشان هم خارجی هستند.
بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر، داعش مایملک ساکنان فراری سرت را به تروریست ها داده است. گروه تروریستی داعش با بهره برداری از خلاء سیاسی و امنیتی در لیبی در این کشور نفت خیز آفریقا نفوذ کرده است. لیبی از زمان مداخله نظامی ناتو در سال 2011 و سرنگونی حکومت معمر قذافی صحنه هرج و مرج و ناآرامی است. برخی کشورهای غربی درصدد حمله مجدد به لیبی با وجود مخالفت برخی کشورهای همسایه آن هستند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید