مالدیو چگونه مکانی است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 343814
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 19:25
مالدیو بهترین مکان برای ماه عسل، و زوجهایی است که به دنبال گذراندن تعطیلات‌شان در یک جزیره‌ی لوکس هستند. آن‌هایی که می‌خواهند تعطیلات متفاوتی داشته باشند، بهتر است به اقامتگاه‌ها و هتل‌های کاملا اختصاصی، لوکس و رمانتیک جزایر مالدیو واقع در اقیانوس هند سری

اتاق خبر: شهرت مالدیو و آب‌های فیروزه‌ای رنگی که تمام جزایر آن را در برگرفته‌اند، به دلیل وجود امکانات زیاد برای غواصی زیر آب در کلاس جهانی و هتل‌های آبی است که از ویلاهای کاملا اختصاصی تشکیل شده‌اند. این ویلاها یا از طریق اسکله‌های چوبی مخصوصی به  ساحل متصل هستند و یا حتی به صورت شناور ساخته شده و توسعه پیدا کرده‌اند. آب‌وهوای خوب، ساواحلی با شن‌های سفید، درختان نخل، روز‌های گرم و آفتابی، و مکان‌های مناسب برای غواصی، همه و همه از جذابیت‌هایی است که ما را به سمت دیدن مالدیو سوق می‌دهد.

مالدیو

این مجموعه جزایری گرمسیری، بیش از هر چیز دیگر با آب‌های زلال فیروزه‌ای رنگ، سواحل ماسه‌ای درخشان و جزایر مرجانی خود شناخته می‌شود. این‌جا بهشتی زمینی است جایی که روح خسته انسان از زندگی پرهیاهوی شهری، به خوبی التیام یافته و برای روزهای پرکار پیش رو آماده‌ می‌شوند.

مالدیو

این کشور که هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور آسیا محسوب می‌شود، کم ارتفاع ترین کشور جهان نیز به شمار می‌رود به گونه‌ای که بلندترین نقطه‌ی این کشور از دریا فقط ۴/۲ متر ارتفاع دارد. مالدیو مقصد ارزانی نیست و در این کشور جای واقعا ارزانی برای اسکان پیدا نمی‌شود. جدا از پایتخت آن، هتلی در مالدیو وجود ندارد. بلکه مجموعه‌های اقامتی گوناگونی برای مسافران در نظر گرفته شده است. مالدیو که در تمام طول سال، آفتابی، گرم و شرجی است عموما در ماه آوریل گرم‌ترین و در ماه دسامبر سردترین روزهای خود را سپری می‌کند. فصل بارندگی نیز از ماه می تا سپتامبر است. زبان ملی مالدیو، دیوهی (Dhivehi) نام دارد اما زبان انگلیسی به طور گسترده‌ای در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و کارکنان هتل‌ها نیز تماما به این زبان آشنایی دارند. ورود به این کشور عمدتا از طریق فرودگاه بین‌المللی ماله صورت می‌گیرد و جابجایی در خود ماله (مرکز مالدیو)  نیز از سه طریق : قایق ، تاکسی هوایی و قایق‌های بادبانی خصوصی انجام می‌پذیرد. هر چند که جای جای این کشور زیبا شما را شگفت زده خواهد کرد، اما اگر وقتتان کم است دیدن جاذبه‌هایی چون مسجدالسطان مالدیو، موزه‌ ملی، مولی آگه و مجموع جزایر مرجانی را از دست ندهید.

مالدیومنبع: کجارو

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید