آغاز عملیات بزرگ علیه داعش در عراق | اتاق خبر
کد خبر: 344051
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1395 - 08:55
روزهای سرنوشت ساز فلوجه:
اخبار و گزارش های دریافتی ازغرب بغداد حاکی است که گروه های مقاومت اسلامی عراق از مجموعه گروه های الحشدالشعبی، این روزها برای شروع عملیات بزرگ فلوجه آماده می شوند و جنبش حرکت اسلامی ' النجباء'، در روز چهارشنبه از گسیل نیروهایش به منطقه عملیاتی فلوجه خبر دا

به گزارش اتاق خبر به نقل ایرنا، اخبار و گزارش های دریافتی ازغرب بغداد حاکی است که گروه های مقاومت اسلامی عراق از مجموعه گروه های الحشدالشعبی، این روزها برای شروع عملیات بزرگ فلوجه آماده می شوند و جنبش حرکت اسلامی ' النجباء'، در روز چهارشنبه از گسیل نیروهایش به منطقه عملیاتی فلوجه خبر داد.
کاروان بزرگ نیروهای النجباء در مسیر غرب بغداد و از محورهای مختلف راهی منطقه عملیاتی استان الانبارعراق شده اند تا درعملیات آتی آزادسازی شهر فلوجه که از نگاه تحلیلگران نظامی به سر مار تروریسم معروف شده، شرکت کنند.
هنوز زمان عملیات مشخص نیست، اما دفتر تهران گروه النجباء که دارای نیروهای زبده ای درجنگ علیه گروه های تروریستی درعراق و سوریه است، از قول شیخ اکرم الکعبی دبیرکل این گروه، از نزدیک شدن به ساعت صفر عملیات فلوجه خبر داده و از مردم خواسته است برای رزمندگان جبهه جنگ علیه تروریست ها و تکفیری ها دعا کنند.
برخی اخبار نیز حاکی است که سایر گروه های مقاومت اسلامی و همچنین واحدهایی از ارتش عراق ، مواضع خود را در مناطق مختلف فلوجه تقویت کرده اند.
نیروی هوایی ارتش عراق نیز سه شنبه شب و روز چهارشنبه، هزاران نسخه اعلامیه از سوی فرماندهی عملیات مشترک را در 5 نقطه مهم و راهبردی استان الانبار از جمله فلوجه پراکنده است که در این اعلامیه ها از شهروندان خواسته است با نیروهای نظامی و امنیتی همکاری کرده و گوش به بیانیه های رادیو عراق باشند.
فلوجه در حدود 50 تا 60 کیلومتری غرب بغداد ، دومین شهر استان الانبار است که از آذرماه سال 92 و به دنبال ماه ها تحصن هدایت و حمایت شده از سوی سعودی ها و قطری ها، به اشغال گروه تروریستی داعش در آمد ، زمانی که هنوز تا حمله گسترده داعش به عراق و سقوط موصل حدود 6 ماه باقی مانده بود.
فرماندهان نظامی و کارشناسان امنیتی معتقدند که فلوجه به دلیل فاصله بسیار اندک آن از بغداد ، منبع اصلی تامین کننده نیروهای داعش درحمله به پایتخت عراق است، بطوری که سهام الموسوی از نمایندگان پارلمان عراق روز چهارشنبه بر همین موضوع تاکید دوباره کرد.
وی به دنبال حملات تروریستی چند روزگذشته درمناطق مختلف بغداد، گفته که فلوجه کانون سازماندهی عملیات تروریستی علیه بغداد است.
برخی منابع می گویند، روزهای آینده ، روزهایی سرنوشت ساز درجنگ علیه تروریسم درعراق خواهد بود و به نظر می رسد ، برغم مقاومت برخی بازیگران بین المللی و منطقه ای بویژه حامیان گروه های تروریستی و داعش، عملیات آزادسازی فلوجه به ساعت صفر خود نزدیک شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید