ایران همواره پشت و پناه کردستان عراق بوده است | اتاق خبر
کد خبر: 344155
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1395 - 00:42
استاندار اربیل:
استاندار اربیل عراق، ایران را نه تنها یک همسایه خوب بلکه پشت و پناه مردم کردستان عراق در طول تاریخ معاصر خواند.

اتاق خبر - از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان نوزاد هادی روز پنجشنبه در نشست مشترک استاندار کردستان با اعضای اتاق بازرگانی و صنعتی اربیل، گفت: ایران در شرایط سخت و نیز در شرایط خوب نیز همیشه همراه مردم اقلیم کردستان عراق بوده و اولین کشوری بود که در اقلیم کردستان کنسولگری دایر کرد و حتی در زمانی که مرزهای رسمی ایجاد نشده بود اجازه می داد که مبادلات با ما انجام شود.
وی گفت: ایران پشتیبان واقعی و دوست دولت مرکزی عراق هم بوده است. نوزاد هادی افزود: در روزهایی که داعش به اربیل در کردستان عراق نزدیک شد سردار قاسم سلیمانی به کمک ما شتافت و در آن شرایط که خود من نیز در مخمور بودم با راهنمایی و کمک های هم خطر را از اربیل دور کردیم.
استاندار اربیل افزود:‌ این پیوندها ریشه در گذشته دارد و تاریخی است و ما مرز حاج عمران را که در استان اربیل قرار دارد مهمترین مرز رسمی خود می دانیم و در آینده نیز امکانات آن را بیشتر می کنیم.
وی گفت: در سفر مقامات ایرانی به اقلیم کردستان عراق به این مهم اشاره شده است و در عمل دیده ایم که ایران به راحتی دوست پیدا نمی کند که به آسانی از دست بدهد.
عبدالمحمد زاهدی، استاندار کردستان روز گذشته به منظور دیدار با مقامات شمال عراق و توسعه روابط سیاسی و اقتصادی در راس هیاتی وارد اربیل عراق شد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید