صدور اخطار قرمز گرمای هوا در هند | اتاق خبر
کد خبر: 344254
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1395 - 12:47
دمای راجستان به بالای 50 درجه رسید
سازمان هواشناسی هند با صدور اخطار قرمز گرمای هوا در تعدادی از ایالت های شمالی این کشور اعلام کرد دمای هوا در ایالت راجستان در شمال این کشور به 50.5 در درجه سانیتگراد رسیده است.

اتاق خبر - سازمان هواشناسی هند،اخطار موج گرمای شدید را برای ایالت های اوتارپرادش ،هاریانا، راجستان، گجرات، مادیا پرادش و دهلی نو را برای چند روز آینده صادر کرده است .

دمای هوا در پایتخت هند نیز امروز و روز گذشته به 46.6 درجه سانتیگراد رسید که این میزان نسبت به سالهای گذشته بی سابقه بوده است.
شرکت برق دهلی نو اعلام کرد گرمای هوا باعث افزایش شدید مصرف برق در پایتخت شده است .
مسئولان باغ وحش دهلی برای جلوگیری از گرما زدگی حیوانات اقدام به خوراندن مکمل های الکترولیت به حیوانات کرده اند.
براساس گزارش سازمان هواشناسی، گرمای هوا تا جمعه ادامه دارد و از روز شنبه وضعیت از حالت قرمز به نارنجی تیدیل می شود.
روزنامه هندو نیز در مطلبی نوشت گرمای هوا باعث شده است که برخی از کارکنان ادارات دولتی برای انجام کار از ارباب رجوع درخواست خرید پنکه کنند.
کاهش بارندگی، کمبود آب و خشکسالی حدود 300 میلیون نفر در هند را تحت تاثیر قرار داده است. فصل بارانی هند نیز که حدود 60 درصد از آب مورد نیاز کشاورزی را در این کشور تامین می کند در مناطق جنوبی این کشور حدود یک هفته به تاخیر افتاده است .
براساس اعلام سازمان هواشناسی هند دمای هوا درچند روز گذشته در لکنو ،جیپور و بوپال نیز بین 44 تا 47 درجه متغیر بوده است .
«رامش مینا»، راننده تاکسی در جیپور گفت که دمای هوا به قدری در این شهر گرم است که درطول نتوانستم هیچ مسافری را جابجا کنم .
خشکسالی متوالی در هند باعث کاهش تولیدات کشاورزی و چالش طرح افزایش محصولات کشاورزی نخست وزیر تا سال 2022 شده است .
به گفته مقامات دولتی موج گرما و خشکسالی در سال جاری تاکنون جان 300 نفر از جمعیت این کشور را گرفته و 25 درصد از جمعیت یک میلیارد و 250 میلیون نفری این کشور را با کمبود غذا و آب مواجه کرده است .
دولت هند برای جبران کم آبی،اقدام به آبرسانی با قطار به روستاهای مناطق غربی »لاتور کرده است .
دولت هند با ادامه خشکسالی قصد دارد بین 25 میلیون خانوار در 13 ایالت این کشور که در وضعیت بحرانی از نظر تهیه غذا قرار دارند، بسته های غلات رایگان توزیع کند.
خشکسالی سبب کاهش شدید محصولات کشاورزی، تلف شدن دام ها، افزایش خودکشی کشاورزان و مهاجرت گسترده به شهر ها شده است.
بر اساس آمار رسمی، در سال گذشته در ایالت ماهاراشترا سه هزار و 288 کشاورز و در سال جاری نیز در منطقه «ماراتودا» این ایالت 273 کشاورز خودکشی کردند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید