به دنبال احیا دوباره فوتبال هفت نفره هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 344306
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1395 - 19:39
صالحی:
سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل هفت نفره با اشاره به رها شدن تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل هفت نفره پس از ناکامی در کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک ریو، گفت: با حضور موفق در ر‌قا‌بت‌های انتخابی قهرمانی جهان در دانمارک، بار دیگر به دنبال احیا فو‌تبا‌ل هفت نفره هستیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین صالحی در‌ رابطه با وضعیت تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل هفت نفره برای شرکت در مسابقات گزینشی قهرمانی جهان در دانمارک، اظها‌ر کرد: این تیم بعد از ناکامی که در کسب سهمیه بازی‌های المپیک 2016 ریو داشت، کاملا روحیه خود را از دست داده بود و دیگر انگیزه‌ای برای حضور در اردوها یا شرکت در تورنمنتی را نداشت به همین خاطر برای این که تیم را دوباره احیا کنیم و در شرایط مسابقات قرار دهیم، سعی کردیم دو تیم متفاوت از فو‌تبا‌لیست‌های جوان و با تجربه را به اردوی تیم ‌ملی دعوت کنیم تا پس از طی سه مرحله اردوی آماده سازی، در نهایت 14 نفر را مرداد ماه به مسابقات گزینشی قهرمانی جهان در دانمارک اعزام کنیم.

وی گفت: هشت تیم برتر ر‌قا‌بت‌های گزینشی قهرمانی جهان در دانمارک سال 2017 در مسابقات جهانی فو‌تبا‌ل هفت نفره در آرژانتین حضور پیدا خواهند کرد بنا‌بر‌این تمام تلاشمان بر این است که در ر‌قا‌بت‌های انتخابی قهرمانی جهان در دانمارک در جمع هشت تیم برتر قرار بگیریم و سپس خود را برای مسابقات جهانی فوتبال هفت نفره آماده کنیم. این ر‌قا‌بت‌ها شانس دوباره‌ای است تا بار دیگر خون تازه‌ای را به فوتبال هفت نفره تزریق کنیم و برتری خود را در آرژانتین به تمام کسانی که مانع حضور این تیم در پارالمپیک ریو شدند، نشان دهیم.

صالحی همچنین با اشاره به این که به دنبال جوانگرایی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل هفت نفره هستیم، افزود: تمام کسانی که در فو‌تبا‌ل هفت نفره فعالیت می‌کنند چون از افراد با تجربه و پیشکسوت این رشته هستند و امکان دارد در پارالمپیک 2020 شرایط حضورشان وجود نداشته باشد، با جوانگرایی کردن تیم فو‌تبا‌ل هفت نفره سعی داریم از هم اکنون تیم را برای پارالمپیک آینده آماده کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر تصور می کنید در گزینشی قهرمانی جهان در دانمارک، تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل هفت نفره در جمع هشت تیم برتر قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: اگر فدراسیون امکانات و شرایط بهتری را برای این تیم فراهم کند و حمایت بیشتری از تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل هفت نفره به عمل آورد بدون شک در دانمارک جزو هشت تیم برتر جهان قرار خواهیم گرفت. اما در حال‌ حاضر این شرایط برای تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل هفت نفره مهیا نیست و فدراسیون به دلیل مشکلات مالی که دارد به جز پیش‌بینی سه اردوی تدارکاتی تا زمان اعزام به دانمارک امکان فراهم کردن اردوهای تدارکاتی بیشتری را برای این تیم نداشت. به‌ هر‌ حال امیدوارم با این سه اردو بتوانیم نفرات خوبی را برای مسابقات انتخابی فو‌تبا‌ل هفت نفره گزینش و عازم دانمارک کنیم.

صالحی در پایان یادآور شد: تمام تلاشمان بر این است که با برتری در مسابقات جهانی آرژانتین، فو‌تبا‌ل هفت نفره ایران را دوباره در دنیا مطرح کرده و سکوی قهرمانی را به خود اختصاص دهیم.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید