سرمایه گذاری چینی‌ها در بخشی از زیرساخت‌های صنعتی قشم | اتاق خبر
کد خبر: 344395
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 05:12
قائم مقام معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: فعالان اقتصادی استان گوانگ دونگ چین در بخشی از زیرساخت های صنعتی قشم سرمایه گذرای می کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، به نقل از منطقه آزاد قشم، هادی نعیمیان در حاشیه نشست کارگروه تخصصی سرمایه گذاران استان گوانگ دونگ چین با مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران اعلام کرد: بخشی از این طرح های مختلف صنعتی در قشم توسط چینی ها و بخشی دیگری از آن نیز با حضور سرمایه گذاران کشورهای مختلف اروپایی، آفریقایی و آسیایی انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: این گروه چینی از استان گوانگ دونگ با هدف سرمایه گذاری در توسعه زیرساخت ها و مشارکت در طرح های حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی، طرح جامع ارتباطی خلیج فارس و دیگر ظرفیت های سرمایه گذاری وارد قشم شده اند.

وی با اشاره به سفر بهمن ماه استاندار گوانگ دونگ چین به منطقه آزاد قشم و همچنین امضای تفاهم نامه همکاری ها بین چین و قشم در حضور رئیسان جمهور ایران و چین در تهران، اظهار کرد: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز اردیبهشت امسال با هدف سرعت بخشیدن به روند همکاری های دوجانبه به استان گوانگ دونگ چین سفر کرد و از صنایع مختلف این استان بازدید نمود.

نعیمیان با بیان اینکه گروه های استان گوانگ دونگ چین در طرح هایی نظیر ساخت و توسعه بنادر و شبکه جامع پل خلیج فارس، تمایل بیشتری برای همکاری دارند، افزود: پس از چند دوره بررسی کارشناسی از سوی سرمایه گذاران چینی و طرف ایرانی، زمینه برای عقد قرارداد در زمینه های مختلف فراهم خواهد شد.

وی از ارائه نسخه مالی طرح های مورد نظر چینی ها و هر سرمایه گذار دیگر و همچنین انجام عملیات در زمان مقرر به عنوان اولویت های مهم سازمان منطقه آزاد قشم در جذب سرمایه گذاران نام برد.

قائم مقام معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم با اشاره به تمایل شدید چینی ها برای مشارکت در طرح های اقتصادی این منطقه اعلام کرد: امیدواریم با روند موجود حداکثر تا دو ماه آینده، طرح های بزرگ عمرانی مورد نظر دو طرف آغاز شود و ظرف کوتاهترین زمان ممکن نیز به بهره برداری برسد.

نعیمیان، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طرح های ما در چند فاز قابلیت اجرا دارد و در بخش سرمایه گذاری های کوچک و خصوصی نیازی به انتظار نیست و سازمان منطقه آزاد قشم از سرمایه گذاران در بخش های مختلف استقبال می کند.

وی از ایجاد زیرساخت های توسعه فرودگاهی، احداث شبکه جامع ارتباطی پل خلیج فارس، توسعه راه ها، اسکله ها و بنادر به عنوان طرح های اولویت دار قشم نام برد و گفت: اجرای این طرح ها نقش مهمی در زمینه اجرایی شدن بسیاری از طرح های صنعتی، اقتصادی و تجاری دیگر دارد.

قائم مقام معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه ۶ گروه از سرمایه گذاران و مسئولان چینی تا دو ماه آینده از ظرفیت های سرمایه گذاری در قشم بازدید می کنند، افزود: گروه های مختلفی برای احداث صنایع کوچک، نساجی، نفت، گاز و برق، هتلینگ، شهرک ویلایی، مکان های اقامت، پوشاک و مبلمان ظرف این مدت به قشم سفر خواهند کرد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید