اعلام رضايت مراجع از دستاوردهاي دولت يازدهم | اتاق خبر
کد خبر: 344482
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 13:34
رييس‌جمهور روز گذشته براي ديدار با آيات عظام وارد قم شد
هنوز چند روز از اعلام نتايج انتخابات رياست‌جمهوري يازدهم نگذشته بود كه روحاني براي نخستين‌بار در تيرماه92، بعد از اعلام نتايج به عنوان رييس‌جمهور منتخب به ديدار مراجع رفت

اتاق خبر: هنوز چند روز از اعلام نتايج انتخابات رياست‌جمهوري يازدهم نگذشته بود كه روحاني براي نخستين‌بار در تيرماه92، بعد از اعلام نتايج به عنوان رييس‌جمهور منتخب به ديدار مراجع رفت تا دوران تازه‌يي در روابط دولت‌هاي مستقر با مراجع عظام آغاز شود؛ در همين ملاقات‌ها بود كه نخستين توصيه‌هاي علماي عظام در مورد كنترل«تورم» و حل مشكل «بيكاري» به رييس دولت تدبير و اميد منتقل شد. بعد از اين ديدار مسير ارتباطي پاستور- قم براساس رويكرد تعاملي پيگيري شد و دولت يازدهم از هر فرصتي براي ديدار و ارائه گزارش از روند اجرايي كشور به مراجع تقليد و علماي عظام استفاده مي‌كرد. به اعتقاد بسياري از تحليلگران طراحي مناسبات و ارتباط معقولانه با مراجع، يكي از تفاوت‌هاي چشمگير دولت يازدهم با دولت گذشته بود كه شيوه مديريت و تصميم‌سازي‌هايش در حوزه‌هاي مختلف، انتقادات فراواني از سوي علماي حوزه علميه به وجود آورده بود. مراجعي كه بر اساس خاستگاه تاريخي‌شان، محل مراجعه مردم به‌ خصوص طبقات كمتر برخوردار جامعه هستند، آشفته بودن اوضاع اقتصادي كشور در دوران مديريت دولت گذشته را به خوبي درك مي‌كردند و از دولت يازدهم بهبود اوضاع معيشتي و رونق اقتصادي را مطالبه مي‌كردند.

روز گذشته نيز رييس‌جمهور به ديدار مراجع تقليد و علماي حوزه علميه رفت تا از بهبود بسياري از شاخص‌هاي اقتصادي خبر دهد و از عزم دولتش براي رسيدن به رشد 5درصدي خبر دهد. روحاني در ديدار با حضرات آيات «وحيدخراساني»، «صافي گلپايگاني» و «مكارم شيرازي» گزارشي از دستاوردهاي دولت در بخش‌هاي سياسي، اقتصادي، ديپلماسي و... ارائه كرد.

 

 رونق اقتصادي و اشتغال پايدار؛ دو هدف اصلي دولت

حضرت آيت‌الله العظمي وحيد خراساني در ديدار رييس‌جمهوري با ايشان ضمن آرزوي توفيق براي دولت در مسير خدمت بيشتر به مردم و حل مسائل كشور گفتند: بايد در انجام تمام امور به دستورات قرآن عمل كنيم و شما و دولت نيز با توكل به‌خداوند متعال و توسل به سيره اهل بيت(ع) بر همه مشكلات فائق خواهيد شد.

اين مرجع عالي‌قدر جهان تشيع، همچنين با تبريك ميلاد مسعود حضرت صاحب‌الزمان(عج) اظهار داشتند: در مسائل داخلي بايد مسووليت‌ها را براساس امانت و تخصص واگذار كرد و در ارتباط با كشورهاي جهان نيز با زبان نرم و خوش سخن بگوييم و بتوانيم تعاملي سازنده با آنها داشته باشيم. حضرت آيت‌الله‌العظمي وحيد خراساني همچنين بر ضرورت تلاش بيشتر مسوولان كشور براي رفع مشكلات اشتغال و ازدواج جوانان تاكيد كردند. رييس‌جمهوري نيز در اين ديدار با اشاره به تلاش و برنامه‌ريزي دولت يازدهم براي ايجاد رونق اقتصادي و اشتغال پايدار براي جوانان كشور تاكيد كرد: رسيدگي و توجه به بهبود شرايط زندگي مردم، اصلي‌ترين اولويت دولت تدبير و اميد است. دولت در سال ٩٤ باوجود شرايط نامناسب اقتصاد جهاني و كاهش شديد قيمت نفت توانست بدون استقراض كشور را اداره كند.» دعاگوي رييس‌جمهوري و مسوولان دولت هستم

رييس‌جمهوري در ديدار با حضرت آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني بر اهتمام و جديت دولت براي تلاش در راستاي رونق اقتصادي، توسعه كشور و حل مسائل و مشكلات مردم تاكيد كرد و گفت: دستيابي به شرايط خوب اقتصادي و فرهنگي نيازمند همدلي عمومي است. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رياست‌جمهوري، روحاني در اين ديدار گزارشي از اقدامات دولت تدبير و اميد در زمينه رفع مشكلات اقتصادي و اداره كشور در شرايط دشوار دوران تحريم و كاهش شديد قيمت نفت در سال ٩٤ ارائه كرد.

آيت‌الله صافي گلپايگاني نيز در اين ديدار با تبريك اعياد شعبانيه افزودند: «خوشبختانه با اقدامات و تلاش‌هاي دولت و حسن تدبير رييس‌جمهوري، مردم نسبت به بهبود شرايط بسيار اميدوارتر از گذشته شده‌اند و مطمئنا با تلاش بيشتر و تدبير شما، مشكلات برطرف خواهد شد.»آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني توسعه روابط با ديگر كشورها را ضروري و مهم برشمردند و خاطرنشان كردند: بايد در مجامع بين‌المللي حضور و مشاركتي فعال داشته باشيم و به گونه‌يي پيش برويم كه مردم به توسعه روابط با دنيا اميدوارتر باشند و ما و ديگران از اين ارتباط بهره ببريم. تلاش دولت يازدهم رسيدن به نرخ رشد ۵درصدي

رييس‌جمهوري در ديدار با حضرت آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي، حوزه‌هاي علميه به‌ويژه حوزه علميه قم و مراجع عظام تقليد را يكي از بزرگ‌ترين پشتوانه‌ها و سرمايه‌هاي معنوي و فرهنگي ملت و دولت دانست.

روحاني با حضور در بيت حضرت آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي در قم، برقراري آرامش در بازار اقتصادي كشور، كاستن از نرخ تورم و رشد يك درصدي در سال ۹۴ با وجود كاهش بهاي نفت را، ازجمله دستاوردهاي دولت برشمرد و تاكيد كرد: تمام تلاش دولت يازدهم رسيدن به نرخ رشد ۵درصدي در سال جاري است.

رييس‌جمهور افزود: در بحث اشتغال با وجود اينكه طي سال‌هاي گذشته اشتغال خالص تقريبا صفر بود، اما اين رقم از سال ۹۳ افزايش يافت و روند اشتغالزايي با ايجاد رونق در كشور، ادامه مي‌يابد.

حضرت آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي نيز در ديدار رييس‌جمهوري اسلامي ايران، با قدرداني از تلاش‌هاي دولت يازدهم براي اعتلاي ايران اسلامي تصريح كرد: «دولت براي بهبود وضعيت كشور و رسيدگي به وضعيت محرومان و اقشار ضعيف جامعه اقدامات زيادي انجام داده و در اين مسير به موفقيت‌هاي خوبي نيز دست يافته است كه بايد با عزم بيشتر و حمايت همگان ادامه يابد.»رييس جمهور در ادامه سفر به قم ضمن تشرف به بارگاه ملكوتي حضرت معصومه (س) با آيات عظام جوادي آملي، سبحاني،علوي گرگاني و موسوي اردبيلي نيز ديدار كردند و گزارشي از دستاوردهاي اقتصادي دولت ارايه دادند.

منبع: تعادل

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید