بخشی از بدهی نفتی 6.5 میلیارد دلاری هند تسویه شد | اتاق خبر
کد خبر: 344716
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1395 - 18:32
درآستانه سفر نخست وزیر هند به تهران
پالایشگران هندی بخشی از بدهی ٦ میلیارد و ٤٠٠ میلیون دلاری خود را به ایران پرداخت کردند.

به گزارش اتاق خبر،  با نزدیک شدن به سفر نخست وزیر هند به ایران، پالایشگران هندی برای نخستین بار در چهار سال گذشته، بخشی از بدهی خود را به ایران با استفاده از یورو پرداخت کردند.

به گفته برخی منابع، شرکت پالایش و پتروشیمی مانگلور معادل ٥٠٠ میلیون دلار و شرکت ایندین اویل معادل ٢٥٠ میلیون دلار از بدهیهای خود را به ایران پرداخت کرده اند و شرکت اسار نیز به زودی ٥٠٠ هزار دلار به ایران می پردازد.

پالایشگران یاد شده، این مبالغ را به یونیون بانک هند پرداخته اند و یونیون بانک نیز این مبالغ را از طریق بانک خلق (هالک بانک) ترکیه به شرکت ملی نفت ایران منتقل کرده است.

این پالایشگران پول خود را به دلار به یونیون بانک منتقل کردند و این بانک نیز تراکنشهای بعدی را با استفاده از یورو انجم داد. این نخستین بار است که پس از پایان تحریمها از آغاز سال جاری میلادی، پالایشگران هندی با استفاده از یک ارز خارجی، بدهی خود را به ایران می پردازند.

براساس اعلام وزارت نفت به نقل از رسانه های هندی، منابع یاد شده اعلام کردند که باقیمانده بدهیها، با هماهنگی بانک مرکزی هند و به صورت اقساط پرداخت خواهد شد تا از نوسانهای شدید در ارزش پول ملی هند (روپیه) پیشگیری شود.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید