واگذاری اماکن ورزشی به افراد ناکارآمد باعث افت شنا می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 344796
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 10:45
دبیرکل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛
دبیرکل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به واگذاری اماکن ورزشی بویژه استخر به بخش خصوصی گفت: سپردن این اماکن به افراد ناکارآمد باعث افت رشته‌های ورزشی از جمله شنا خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محسن سمیع‌زاده عصر یکشنبه در مراسم اختتامیه اولین کلینیک تخصصی مربیان برتر شنای کشور در سرعین افزود: متاسفانه تصویب طرح واگذاری اماکن ورزشی و استخر به بخش خصوصی در مجلس قبلی باعث بروز مشکلاتی برای فدراسیون ها و افت برخی رشته ها شد.

وی یکی از دلایل آن را واگذاری این اماکن به افراد ناکارآمد برشمرد و ابراز امیدواری کرد که مجلس دهم به منظور توسعه رشته های ورزشی به خصوص رشته شنا اقدامات اساسی انجام دهد.

دبیرکل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو تصریح کرد: علاوه بر این انتظار است که مجلس جدید اصل سوم قانون اساسی را احیا کند تا ورزش نیز همچون بهداشت و آموزش عالی رایگان در اختیار مردم قرار گیرد.

وی تحقق این مهم را بسیار ارزشمند و موجب رشد رشته های ورزشی از جمله شنا، شیرجه و واترپلو دانست.

سمیع‌زاده با بیان اینکه هم اکنون ۱۵۰ هزار ورزشکار بیمه شده در رشته شنا فعال است، متذکر شد: سطح کیفی رشته شنا با وجود محدودیت های اعتباری و نیز عدم وجود استخر مناسب در حال رشد بوده و رضایت بخش است.

به گفته وی توسعه رشته شنا، شیرجه و واترپلو در کشور و تربیت استعدادهای این رشته مهمترین برنامه فدراسیون بوده و در این زمینه توجه به برنامه های آموزشی دردستور کار قرار گرفته است.

دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با تاکید بر اینکه در این راستا امسال برای آموزش مربیان پایه برنامه های گسترده ای تدارک دیده شده است، برگزاری کلینیک تخصصی مربیان برتر شنای کشور در سرعین را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید