مسیر کریدور قطعه دو آزادراه شمال تغییر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 344865
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 13:41
معاون جدید ساخت و توسعه آزادراه ها از تغییر مسیر کریدور قطعه دو آزادراه تهران- شمال خبر داد و گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای ورود به این پروژه هنوز به صورت رسمی اعلام آمادگی نکرده است.

اتاق خبر: سید حسین میرشفیع  با بیان اینکه هنوز تکلیف آزاد راه تهران- شمال برای واگذاری به پیمانکار داخلی و یا خارجی مشخص نشده است، اظهار داشت: تنها مذاکرات مقدماتی انجام شده و هیچ قراردادی به امضا نرسیده است  و در ابتدا باید مطالعاتی انجام شود و پس از انجام این مطالعات پیشنهاداتی ردو بدل خواهد شد و براساس این پیشنهادات ما تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه هنوز موضوعی درباره آزادراه تهران- شمال با کره ای ها یا شرکت دیگری اجرایی نشده است، ادامه داد: هم در شرکت ساخت و  توسعه زیربناهای حمل و نقل و هم در بنیاد مستضعفان پیگیری های جدی در حال انجام است و به زودی خبرهای خوبی از قطعات باقیمانده آزادراه تهران- شمال خواهیم شنید.

معاون ساخت و توسعه آزادراه ها گفت: انتخاب اینکه چه شرکت هایی وارد آزاراه تهران- شمال شود با بنیاد مستضعفان است و شرکت ساخت این تصمیم گیری ها را به تصویب می رساند.

میرشفیع با تاکید بر اینکه در حال حاضر قطعات دو و سه آزاد راه تهران- شمال فعال هستند، افزود: در جلسه چند روز گذشته کریدور قطعه دو تصویب شد و تصمیم خوبی برای این کریدور گرفته شد مبنی بر اینکه ملاحضات محیطی رعایت شود بنابراین از منطقه حفاظت شده خارج این قطعه خارج شد

وی ادامه داد: کریدوری که از قبل پیشنهاد داده شده بود از قسمت شرقی رودخانه کرج عبور می کرد که در منطقه حفاظت شده قرار داشت که در جلسه گذشته این موضوع را رفع کردیم و مسیر اصلاح شد و در حال حاضر بیشتر این کریدور در مسیر غربی رودخانه طراحی شده است .

معاون ساخت و توسعه آزادراه ها گفت: نهایتا این که هزینه تمام شده پروژه کاهش پیدا می کند  البته  هرچند  طول مسیر تغییری نخواهد داشت اما طول تونل های به شدت کاهش پیدا می کند.

میرشفیع با بیان اینکه در منطقه سه هم هنوز مطالعات ابتدایی در حال انجام است، اظهار داشت:در مرحله اول باید اقدامات مطالعاتی برای مناطق دو و سه این آزاد راه تکمیل شود و پس از اینکه تاییدیه های لازم از سوی دستگاه های متعدد اخذ شد، می توانیم وارد مرحله انتخاب پیمانکار شویم.

وی همچنین درباره پیشنهاد قرارگاه خاتم الانبیا برای ساخت آزاد راه تهران- شمال با تامین مالی 40 درصدی، گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای ورود به پروژه آزادراه تهران-شمال هنوز به صورت رسمی اعلام آمادگی نکرده است.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید