آزادی فلوجه با جشن نیمه شعبان آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 345047
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 03:31
پیشروی نیروهای عراق، روان است
همان طور که پیش بینی می شد همزمان با جشن های نیمه شعبان، نخست وزیر عراق اواخر شب گذشته (یکشنبه) در بیانیه ای شروع عملیات آزادی سازی فلوجه را اعلام کرد و گزارش ها حاکیست که پیشروی نیروهای عراقی به سمت مرکز شهر فلوجه به صورت روان و آرام جریان دارد.

اتاق خبر - نیروهای مشترک نظامی و انتظامی و تشکیلات مردمی 'الحشد الشعبی' و نیروهای عشایر استان الانبار به علاوه نیروی هوایی عراق و بالگردهای ارتش این کشور در این عملیات گسترده حضور دارند.

همزمان پشتیبانی توپخانه ای و خمپاره ای، پیشروی نیروهای مشترک عراقی و مردمی را به سمت مرکز شهر فلوجه حمایت می کند.
'حیدر العبادی' نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به مردم کشورش وعده داد که به زودی پرچم ملی عراق بر فلوجه افراشته می شود و تروریست های داعش راهی جز فرار ندارند.
از طرفی فرمانده پلیس مرکزی عراق در بیانیه ای پیش از ظهر امروز اعلام کرد که نیروهای عراقی تاکنون در مناطق شرقی فلوجه توانسته اند تعدادی از مواضع و روستاها را آزاد کنند.
سرلشکر 'رائد شاکر جودت' گفت: مناطق 'الشهابی'، کارگاه سقف پیش ساخته، منطقه 'لیفیه'، انبارهای کرمه، کارخانه سیمان، روستای 'البوعوده' و 'جمیله'، کارخانه روغن کشی و شامپو و منطقه 'البو حدیده ناصر' در جنوب کرمه آزاد شده اند.
وی در بیانیه ای دیگری که لحظاتی قبل منتشر کرد، گفت که نیروهای عراقی به دروازه های فلوجه رسیده اند.
براساس این بیانیه، نیروهای مشترک عراقی و مردمی در ورودی شرقی فلوجه، شش تک تیرانداز داعش را به هلاکت رسانده، سه خودرو بمبگذاری شده را منفجر و دو فرد انتحاری را نیز به هلاکت رساندند.
از طرفی سخنگوی تشکیلات مردمی 'الحشد الشعبی' نیز در بیانیه ای تاکید کرد که پیش روی نیروهای مشترک عراقی و مردمی به سمت مرکز شهر فلوجه به صورت روان و آرامی در حال جریان است.
حدود 20 هزار نیرو از تشکیلات مردمی الحشد الشعبی و نظامی و انتظامی و عشایر استان الانبار در عملیات فلوجه مشارکت دارند.
فلوجه دومین شهر بزرگ الانبار پس از الرمادی در 50 کیلومتری غرب بغداد واقع شده که اعتقاد بر این است که بسیاری از حملات تروریستی علیه پایتخت در این شهر طراحی و مدیریت می شود.
بسیاری از سران گروه تروریستی داعش در این شهر حضور دارند که برخی گزارش حاکیست که دستکم بین یک هزار تا یک هزار و 500 داعشی در این شهر پناه گرفته اند.
'سلیم الجبوری' رییس پارلمان ملی عراق روز دوشنبه در دیدار با فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه، از این عملیات حمایت کرد و بر ضرورت پاکسازی فلوجه و کل الانبار از تروریست ها تاکید کرد.
الجبوری در بیانیه ای که دفتر وی متعاقب دیدار با سرلشکر ' عبدالوهاب الساعدی' منتشر کرد افزوده است که آزاد سازی فلوجه، آخرین میخ بر تابوت گروه تروریستی داعش در عراق خواهد بود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید