طرح آموزش‌های پیش از ازدواج جوانان آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 345093
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 06:14
مدیرکل دفتر مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از آغاز آموزش‌های پیش از ازدواج خبر داد و گفت: این آموزش‌ها در پیشگیری از طلاق و تحکیم بنیان خانواده مؤثر است.

به گزارش اتاق خبر،ناصر صبحی در مراسم افتتاح طرح آموزش های پیش از ازدواج جوانان با اشاره به تغییرات شیوه های تربیتی در طول نسل ها افزود: نسل امروز به معنای واقعی کلمه، مجازی شده است و شیوه های تربیتی گذشته برای آنها کارساز نیست.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: انسان در طول زندگی خود چند تصمیم مهم می گیرد که انتخاب شریک زندگی مهمترین آنها است. اگر این تصمیم، غلط باشد یا راه بازگشتی وجود ندارد و یا بازگشت این تصمیم، چندین دهه از عمر فرد را تباه می کند.

وی با اشاره به کاهش آمار ازدواج در کشور تاکید کرد: در نقطه مقابل طلاق در جامعه ما روبه افزایش است و به همین دلیل آموزش‌های پیش از ازدواج باید حول محور پیشگیری تنظیم شود.

صبحی با اشاره به اینکه آموزش های پیش از ازدواج تاکنون در کشور مناسب نبوده است، اضافه کرد: در این زمینه با موازی کاری مواجه بوده ایم به طوری که در وزارت ورزش و جوانان به این نتیجه رسیدیم که برای رسیدن به ازدواج موفق باید به پیشگیری بپردازیم و مدرسان و مشاوران، همچنین شیوه های آموزشی را اصلاح کنیم.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: آموزش های گذشته که با نام آموزش های تخصصی انجام می شد، برای ما ماحصلی نداشته است به همین دلیل از سال گذشته کلیه مدرسان حوزه ازدواج و خانواده را رصد کردیم و دریافتیم بسیاری از آنها در ارائه آموزش های پیش از ازدواج تخصصی ندارند. همچنین محتوای آموزشی آنها دچار ایراد است.

وی ادامه داد: از سال گذشته ایجاد بانک اطلاعاتی مشاوران و مدرسان حوزه ازدواج را آغاز کردیم و با همکاری سازمان مشاوره و روانشناسی تلاش کردیم معضلات این حوزه و ایرادات محتوایی را اصلاح کنیم.

صبحی با اشاره به همکاری وزارت ورزش و جوانان با موسسه فرهیختگان دانشگاه تهران گفت: با این موسسه تفاهم نامه ای امضا کردیم تا آموزش های پیش از ازدواج با آموزش دو هزار نفر آغاز شود تا اگر مشکلی پیش نیامد، بتوانیم آموزش ۷۵۰ هزار زوج آماده ازدواج را پوشش دهیم.

 

 با بیان اینکه آموزش های پیش از ازدواج تاثیر بسیاری در زندگی مشترک دارند، افزود: پیشگیری از روابط مرضی از جمله طلاق، کمک به توانمندسازی خانواده ها و تحکیم بنیان خانواده از اهداف این طرح است.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح آموزش های پیش از ازدواج از اساتید برجسته کشور دعوت کردیم و معتقدیم مشکلات جوانان تنها به دست جوانان حل می شود.

صبحی اضافه کرد: طرح آموزش های پیش از ازدواج به زودی در سراسر کشور آغاز می شود مدرسان این طرح مشخص شده اند و تقویم آموزشی تنظیم شده است. همچنین محتوای آموزشی هماهنگ شده و حدود ۱۰۰ استاد همکاری خود را با ما آغاز کرده‌اند که امیدواریم دیگر اساتید حوزه مشاوره و خانواده نیز در تهیه و غنی سازی محتوای آموزشی به ما کمک کنند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید