تاج: لباس تیم ملی موقت است | اتاق خبر
کد خبر: 345157
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 09:42
فینال جام حذفی همیشه در خرمشهر برگزار می‌شود
رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه لباس تیم ملی موقت است تاکید کرد به هیچ وجه موافق خرید و فروش باشگاه‌ها نیست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مهدی تاج در مراسم رونمایی از مدال‌های فینال جام حذفی فوتبال ایران گفت: حدود یک سال قبل در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسیدیم که فینال جام حذفی را در خرمشهر برگزار کنیم. به دلیل اینکه پسفردا (چهارشنبه) ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کند، نمی‌توانستیم فینال جام حذفی را سوم خرداد برگزار کنیم بنابراین تصمیم گرفته شد این بازی نهم خرداد انجام شود. هرچند ذوب آهن تقاضای تعویق بازی را داشت اما به خاطر بازی دوستانه تیم ملی، همان تاریخ نهم تعیین شد.

رییس فدراسیون فوتبال ایران درباره گرمای هوا در خردادماه در خرمشهر گفت: درست است که در خوزستان هوا گرم است اما در همین هوا رزمندگان ما جنگیدند و خرمشهر را آزاد کردند. در زمانی که وسایل خنک کننده هم وجود نداشت، سربازان ما هشت سال جنگیدند. برگزار کردن فینال در خرمشهر کار مبارکی است که به پاس خدمات آن‌ها انجام می‌دهیم.

او افزود: سخت بر این باوریم که این اتفاق هر سال رخ می‌دهد چون مصوبه فدراسیون و سازمان لیگ است که جام و مدال‌های جام حذفی مانند پلاک در خرمشهر به قهرمان اعطا شود. قرار ما این است که فینال جام حذفی هر سال در خرمشهر برگزار شود.

تاج با اشاره به ورزشگاه خرمشهر گفت: سعی کردیم در این مدت ورزشگاه را به استانداردهای لازم برای برگزاری دیدار پایانی جام حذفی برسانیم. ظرفیت روشنایی ورزشگاه 1200 لوکس است و زمین چمن هم از کیفیت مناسبی بهره می‌برد. امیدوارم شاهد یک فینال خوب باشیم. برای مراسم امروز از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و برادر شهید محمدحسن باقری دعوت کردیم تا از مدال‌های جام حذفی رونمایی کند. همچنین از سردار باران چشمه برای حضور در این مراسم تشکر می‌کنم.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: برای برگزاری این دیدار در خرمشهر، شهرداری اهواز، وزارت نفت، شهرداری خرمشهر، منطقه آزاد آبادان و... کمک‌های زیادی انجام دادند تا این بازی به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.

تاج پس از مراسم رونمایی نیز در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت فوتبالیست‌های سرباز و امکان حضورشان در تیم ملی فوتبال گفت: در جلسات مختلفی که با سردار باران چشمه و سردار کمالی داشتیم و همین طور صحبت‌هایی که با سردار دکتر باقری داشتیم و امیدواریم کمک شایانی به تیم ملی داشته باشند، به این بحث رسیدیم که وقتی تیم ملی کشورمان مقابل تیم‌های عربستان، قطر کره جنوبی، ازبکستان و سایر رقبا قرار می‌گیرد، برنده شدنش مردم را خوشحال می‌کند.

او ادامه داد: اگر تیم ملی به جام جهانی برود، کشور ما در دنیا مثال‌زدنی می‌شود و مردم با هر سلیقه‌ای به خیابان می‌آیند و خوشحالی می‌کنند. امیدوارم از کمک سردار باقری استفاده کنیم. امروز ایشان بزرگی کردند که به مراسم ما تشریف آوردند.

تاج درباره لباس‌های تیم ملی فوتبال هم گفت: کی‌روش درست گفته که این لباس‌ها به صورت آزمایشی استفاده می‌شوند. اگر آن‌ها مورد تایید قرار نگیرند، با شرکت‌های دیگر مذاکره می‌کنیم. این قابل قبول نیست که رقبای ما در هر بازی یک لیتر عرق بریزند و بازیکنان ما سه لیتر.

رییس فدراسیون فوتبال درباره شایعه ریاست کفاشیان بر کمیته داوران و نیز انتخاب رییس سازمان لیگ گفت: فعلا صحبتی در این باره نشده و وقت برای این کار زیاد داریم.

تاج همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شما موافق فروش باشگاه نفت هستید یا خیر گفت: فدراسیون به طور کلی موافق خرید و فروش باشگاه‌ها نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا آدیداس برای همکاری با فدراسیون پیشنهادی داده است یا خیر گفت: شاید قبل از ریاست من پیشنهاد دادند. از زمانی که من آمدم، چنین پیشنهادی به دست من نرسیده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید