بخشی از فلوجه عراق آزاد شد | اتاق خبر
کد خبر: 345219
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 09:47
سومریه نیوز اعلام کرد:
فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه از آزادسازی کامل شهر الکرمه در شرق فلوجه و به اهتزاز درآمدن پرچم عراق بر فراز ساختمان های مهم آن خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا،فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه از آزادسازی کامل شهر الکرمه در شرق فلوجه و به اهتزاز درآمدن پرچم عراق بر فراز ساختمان های مهم آن خبر داد.
عبدالوهاب الساعدی شامگاه دوشنبه افزود: نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی (الحشد الشعبی) توانستند شهر الکرمه واقع در 13 کیلومتری شرق فلوجه را به طور کامل از قبضه تروریست های داعشی آزاد کنند.
الکرمه سرپل ورود به آزادسازی کامل فلوجه به شمار می رود و از این حیث دارای اهمیت راهبردی و استراتژیک است.
الساعدی تصریح کرد: عملیات آزادسازی بعد از به هلاکت رسیدن ده ها داعشی به دست نیروهای عراقی انجام شد و بخش مهندسی نیروهای امنیتی عراق در حال پاکسازی کامل شهر از مین ها و بمب های کار گذاشته شده احتمالی در معابر یا خانه ها هستند.
نیروهای عراقی ظهر روز دوشنبه در محور شمالی نیز به پل «السجر» واقع در شمال فلوجه رسیدند.
در همین حال جنگنده های (اف 16) عراقی نیز یک کارگاه ساخت سلاح را در منطقه «السجر» هدف قرار داده و منهدم کردند.
در این حمله دستکم 8 تروریست داعش به هلاکت رسیدند.
پیشتر نیز احمد مخلف الدلیمی' فرماندار شهرستان 'الکرمه' از آزادسازی منطقه الشهابی در مرکز این شهرستان خبر داده بود.
عملیات آزادسازی فلوجه از روز دوشنبه به دستور 'حیدر العبادی' نخست وزیر عراق آغاز شده است.
نیروهای شرکت کننده در این عملیات شامل نیروهای امنیتی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق پیش از آزادسازی کامل الکرمه و از آغاز عملیات موفق شدند منطقه الشهابی، کارگاه الشتایکر، منطقه اللیفیه، مخازن الکرمه و کارگاه سیمان روستای البوعوده، جملیه، کارگاه روغن شامپو و البوحدید را در جنوب کرمه را آزاد کنند.
همچنین «حجی حمزه» والی گروه تروریستی داعش در فلوجه نیز کشته شده است.
شهر فلوجه در 69 کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق است که زمستان سال 2014 به اشغال تروریست های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید