مجوز معادن سنگ منطقه گردشگری آبگرم محلات تمدید نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 345247
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 13:34
رئیس اداره میراث فرهنگی محلات گفت: مجوز بهره برداری معادن سنگ منطقه گردشگری آبگرم محلات تمدید نخواهد شد و معدن داران این منطقه می توانند در بخش گردشگری آبگرم سرمایه گذاری کنند.

اتاق خبر: علی مشهدی ، پروانه بهره برداری معادن سنگ آبگرم تمدید نخواهد شد چرا که در این معادن به دلیل فعالیت های استخراج و شکاف زمین، چشمه های آبگرم به وجود آمده که این آب ها در اختیار منابع آب و در حیطه اختیار دولت است.

وی افزود: معدن داران این منطقه می توانند پس از اتمام مجوز بهره برداری از معدن سنگ، به سرمایه گذاری در بخش گردشگری و استفاده از این چشمه های آبگرم اقدام کنند و با احداث مجتمع نوریستی و هتلینگ در بخش گردشگری مشغول به فعالیت شوند.

مشهدی از تشکیل کارگروه گردشگری با محوریت آبگرم محلات در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: در این کارگروه با حضور بخشدار محلات، مسایلی از قبیل گازرسانی به منطقه آبگرم، آب آشامیدنی و انجام فاضلاب منطقه رصد و پیگیری می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محلات با اشاره به طرح هادی منطقه آبگرم، تصریح کرد: برای طرح هادی آبگرم اعتبار خوبی در نظر گرفته شده و بحث واگذاری زمین های منابع طبیعی به بنیاد مسکن در حال انجام است.

وی افزود: در طرح هادی آبگرم ۴۸۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده که در اختیار سازمان منابع طبیعی قرار دارد و باید تهاتر آن به بنیاد مسکن انجام شود تا کارهای زیرسازی معابر و واگذاری زمین به سرمایه گذاران انجام شود.

مشهدی ادامه داد: در حال حاضر ۴۰ هکتار از این زمین ها در حال واگذاری به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و پس از انجام این کار، شرایط برای واگذاری زمین به منظور سرمایه گذاری فراهم می شود تا سرمایه گذاران به احداث مجتمع گردشگری و هتل اقدام کنند.

اعطای تسهیلات بازسازی به مجتمع های گردشگری آبگرم

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محلات با اشاره به طرح اقامت گاه بومی گردی اظهار داشت: با حضور اصغر نورالله زاده، مدیر عامل صندوق کارآفرینی و امید کشور در محلات، سهمیه ۱۰ میلیارد ریالی تسهیلات این طرح به دو برابر افزایش پیدا کرد.

مشهدی افزود: در طرح اقامت گاه بومی گردی، به افراد بومی منطقه گردشگری آبگرم که واجد شرایط اخذ تسهیلات باشند، مبلغ ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد داده می شود تا بتوانند نسبت به بازسازی و بهسازی مجتمع های گردشگری در اختیار خود اقدام کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محلات تصریح کرد: تا کنون سه پرونده در زمینه اخذ تسهیلات تشکیل شده که یکی از پرونده ها آماده واگذاری تسهیلات است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید