برای رییس آتی مجلس برنامه مهمتر از کارنامه است | اتاق خبر
کد خبر: 345326
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 15:42
اتاق خبر گزینه های احتمالی ریاست مجلس دهم را بررسی می کند:
امروز کشور نیازمند این است که مجلس و دولت در عرضه رفع مشکلات اقتصادی قدم های مثمر ثمری را بردارند. و این برنامه قطعا برای کسی که قرار است سکاندار ریاست مجلس باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اتاق خبر - با برگزاری دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی و مشخص شدن ترکیب مجلس آتی، یکی از مهمترین مسایل مرتبط با آغاز کار رسمی مجلس آینده بحث ریاست آن است. در این میان فارغ از گمانه زنی هایی که در خصوص ریاست علی لاریجانی یا محمدرضا عارف در محافل رسانه ای کشور مطرح می شود، بحث اصلی نحوه تعامل مجلس دهم با دولت در راستای بهره گیری هر چه بهتر از فضای اقتصادی ایجاد شده در دوران پسا برجام است. از همین رو اتاق خبر در رویکردی نو در گفت و گو با نمایندگان مجلس به مساله سیاست های اقتصادی هر کدام از دو گزینه متحمل ریاست مجلس می پردازد.

حسین گروسی نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس نهم شورای اسلامی در خصوص احتمالات ممکن برای انتخاب ریاست مجلس آینده گفت: در حال حاضر هرکدام از 2 کاندیدای ریاست مجلس آینده در حال رایزنی با نمایندگان فعلی هستند و نظر نمایندگان نیز معطوف به شنیدن برنامه ها دیدگاه ها و سوابق، است و این روال مشخص کننده و رقم زننده کرسی ریاست مجلس آینده است.

وی ادامه داد: به عبارت روشن تر باید گفت در میان دو خواست و عامل تعیین کننده ریاست مجلس، کارنامه کاندیدای ریاست مجلس از یک سو و برنامه های وی نیز در سوی دیگر قرار دارد .باید توجه داشت این دو موضوع از نظر نمایندگان پر اهمیت تلقی شده و حتی می توان تاکید کرد که از میان این دو عامل، برنامه ها مهم تر از کارنامه ها، برنامه ها به حساب می آیند.

گروسی افزود: امروز کشور نیازمند این است که مجلس و دولت در عرضه رفع مشکلات اقتصادی قدم های مثمر ثمری را بردارند. و این برنامه قطعا برای کسی که قرار است سکاندار ریاست مجلس باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده مردم ملارد و شهریار در خصوص علل و چرایی موافقت برخی از منتخبان اصلاح طلب مجلس دهم با موضوع ریاست علی لاریجانی با وجود عدم همسویی های حزبی شان، گفت: در حاضر موضوع هم سویی مطرح نیست بلکه عقلانیت و منطق باید دیدگاه ها را سبک و سنگین کند و حکم کننده اصلی نیز باید بجای خط و جناح، عقلانیت و برنامه محوری باشد.

حسین گروسی تصریح کرد: در کنار هم قرار گرفتن کارنامه ها و برنامه ها در کنار یکدیگر مشخص کننده تفاوت ها برای نمایندگان مجلس است. بنابراین برای مجلس آینده هم از سوی نمایندگان جدیدالورود و هم برای نمایندگان قدیمی این انتظار وجود دارد که حرکت ها به سوی کارآمدی باشد.

وی در پایان افزود: در  نهایت این امیدواری وجود دارد در کشوری که همه ی پتانسیل های لازم و منابع انسانی را دارا است به سمتی حرکت کنیم که هم اقتصاد مقاومتی در آن تحقق پیدا کند و هم رشد اقتصادی در کشور بوجود آید.

94110ت

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید