مجلس خبرگان پنجم در ادای وظایفش فعال تر عمل کند | اتاق خبر
کد خبر: 345412
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 14:41
روحانی در مراسم افتتاحیه مجلس خبرگان:
رییس جمهوری، مجلس خبرگان رهبری را مجلسی اطمینان بخش برای شرایط سخت ایران اسلامی دانست و اظهار امیدواری کرد که مجلس خبرگان پنجم در ادای وظایفش و در کمیسیون هایی که پیش رو دارد، فعال تر عمل کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان روز سه شنبه در پایان مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران گفت: مجلس خبرگان، مجلسی است که به مردم کشورمان، برای شرایط سختی که چه بسا پیش روی تاریخ ملت قرار می گیرد، اطمینان خاطر می دهد.
رییس جمهوری اظهار داشت: ان شاءالله مردم عزیز ایران اسلامی هم با استقرار مجلس پنجم خبرگان از آینده‌شان مطمئن باشند.
روحانی با بیان اینکه وظیفه مجلس خبرگان آن است که در روز مبادا، رهبر را با شرایطی که در قانون اساسی آمده است انتخاب و به مردم معرفی کند، گفت: امیدواریم سالیان دراز عمر با برکت رهبر معظم انقلاب پایدار بماند و مجلس خبرگان نیازی نداشته باشد در این زمینه تصمیم بگیرد اما بسیار مهم است که فقهایی در این زمینه تصمیم گیر هستند که منتخب مردم هستند.
وی ادامه داد: مردم سالاری دینی در انتخاب رهبری به معنای واقعی کلمه تبلور پیدا می کند چرا که اولا همه نمایندگان مجلس خبرگان منتخب مردم هستند و دوم اینکه همه آنها فقهای شایسته ای هستند که فقهای شورای نگهبان آنان را تأیید کرده اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مجلس خبرگان در آزمون گذشته خود بسیار موفق بوده است و در 14 خرداد بعد از رحلت حضرت امام (ره) توانست هم با سرعت و هم با دقت، رهبر شایسته ای را انتخاب کند به گونه ای که دنیا از سرعت عمل مجلس خبرگان رهبری کشورمان دچار شگفتی شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید