'کلیات فارسی غالب' هدیه نخست وزیرهند به رئیس جمهوری ایران | اتاق خبر
کد خبر: 345442
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 01:46
«نارندرا مودی»نخست وزیرهند باانتشار توئیت درصفحه شخصی خود نوشت:دردیدار با رئیس جمهوری ایران، کلیات فارسی غالب را به ایشان هدیه کرده است.

اتاق خبر - در این توئیت آمده است : در دیدار با آقای روحانی یک نسخه خطی از مجموعه اشعار فارسی « میرزا اسدالله غالب»(دهلوی) به نام «کلیات فارسی غالب» و نسخه فارسی «سومایرچاند» به نام «رامایانا» هدیه داده است.

مجموعه اشعار «غالب» که بالغ بر 1100 بیت شعر از این شاعر نامدار هندی است ، بار نخست در سال 1863 به چاپ رسید.
نسخه خطی 'سومایر چاند' به نام 'رامایانا' یکی از نادرترین دست نوشته هایی است که در کتابخانه 'رضا رامپور ' در وزارت فرهنگ هند نگهداری می شود، این کتاب با بیش از 260 تصویر نگاری بیشترین تصاویر موجود در یک کتاب دست نویس را در خود جای داده است.
«نارندرا مودی» بعداز ظهر دوشنبه بعد از دیدار با رهبرمعظم انقلاب ورئیس جمهوری باانتشار توئیت به زبان فارسی در صفحه شخصی خود نوشت:دراین سفرگفت وگوهای سازنده ای با رهبران ایران داشتم.ما متعهد به پیشبرد بیش ازپیش پیوندهایمان هستیم.
در این توئیت نوشته است: ازمردم خوب ایران برای صمیمیت شان سپاسگزارم.سفر من به ایران سفری پربار بود که نتایج مثبت آن هر دو کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.
«نارندرا مودی» نخست وزیر هند به دعوت رسمی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر روز یکشنبه در صدر هیات پلندپایه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وارد تهران شد.
نخست وزیر هند روز دوشنبه در مجموعه تاریخی- فرهنگی سعدآباد تهران مورد استقبال رسمی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.
مقامات دو کشور روزگذشته طی مراسمی، 12 سند همکاری در زمینه های مختلف با یکدیگر امضا کردند. نخست وزیر هند شب گذشته به سفر یک روزه خود به تهران پایان داد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید