ایران فرصت بزرگ سرمایه گذاری در منطقه و جهان | اتاق خبر
کد خبر: 345460
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 02:46
مقام ارشد گروه مشاوره ای خانه اروپا- امبروزتی گفت: ایران یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در منطقه خاورمیانه و جهان است.

به گزارش اتاق خبر، «والریو دی مولی» که همراه هیات خانه اروپایی- امبروزتی به تهران سفر کرده بود، گفت: سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه (OECD) و نیز بانک جهانی رشد تولید ناخالص ایران در سال ۲۰۱۷ را تا هفت درصد ارتقا داده اند.
وی ادامه داد: دولت ایران نیز یک رشد هشت درصدی را هدف قرار داده؛ در حالی که امسال رشد اقتصادی جهان سه درصد پیش بینی شده است، اینها یعنی ایران یک فرصت بی نظیر برای سرمایه گذاری در جهان به شمار می رود.
مولی اضافه کرد: در شرایطی که بسیاری از کشورهای جهان بویژه اروپا گرفتار رکودند، ایران دامنه گسترده ای از فرصت های سرمایه گذاری را ارایه می کند.
شریک مدیریتی امبروزتی گفت: ایتالیا و ایران نه به این سبب که هر دو رنگ پرچم هایشان سبز و سفید و قرمز است، بلکه به این دلیل که به لحاظ فرهنگی نقاط مشترک زیادی دارند، می توانند به آسانی با هم تعامل کنند.
وی ادامه داد: ایتالیا نیز مانند ایران یک کشور مذهبی است و ایتالیایی ها مانند ایرانی ها اعتقادات مذهبی قوی دارند، هر چند مذهبشان متفاوت است.
مولی افزود: ایتالیایی ها نیز مانند ایرانی ها به خانواده و تحصیل بسیار اهمیت می دهند. بنابراین با وجود فاصله جغرافیایی، فاصله فرهنگی دو کشور بسیار کم است.
شریک مدیریتی امبروزتی گفت: شرکت های ایتالیایی می توانند بخوبی با شرکت های ایرانی همکاری کنند؛ زیرا رم هم صاحب دانش و فناوری مورد نیاز تهران در زمینه های مختلف است و هم نقاط مشترک بسیاری با این کشور دارد.
وی اضافه کرد: شرکت های ایتالیایی به سرمایه گذاری در بخش های مختلف بویژه انرژی، زیرساخت ها، خودرو، ماشین آلات و خرده فروشی علاقه مندند.
شریک مدیریتی امبروزتی ادامه داد: افزون بر شرکت های بزرگ و معروفی مانند انی، ایتالیا صاحب ۴۰۰ هزار شرکت کوچک و متوسط است که برندهای شناخته شده ای در جهان به شمار می روند. این شمار با مجموع شرکت های کوچک و متوسط آلمان و فرانسه برابری می کند.
گروه مشاوره ای حرفه ای خانه اروپا- امبروزتی در سال ۱۹۶۵ توسط «آلفردو امبروزتی» در ایتالیا تاسیس شد و به تدریج دامنه فعالیت های خود را در اروپا و جهان گسترش داد.
هیات اقتصادی امبروزتی بیست و ششم و بیست و هفتم اردیبهشت ماه در تهران نخستین نشست اقتصادی «خانه اروپایی امبروزتی» را میان مدیران شرکت های اصلی ایتالیا و ایران برگزار کرد.
موضوع های این نشست اقتصادی همکاری در زمینه سیستم های بانکی، مالیاتی و بیمه، امور زیربنایی و خودرو، انرژی، تجارت، سرمایه گذاری، گردشگری و فرهنگ بود.

منبع: اقتصاد پویا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید