ساخت نیروگاه خورشیدی در روستاها | اتاق خبر
کد خبر: 345638
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 14:28
مدیر دفتر مطالعات تحقیقات مسکن روستایی به ساخت نیروگاه برق خورشیدی در برخی روستاهای استان یزد اشاره کرد و گفت: فضای معیشت در روستاها کاهش یافته است.

اتاق خبر: امیرحسین گرکانی با اشاره به برنامه های بنیاد مسکن برای کیفی سازی زندگی روستایی، گفت: یکی از مشکلات ما در مقوله کیفیت مسکن این است که مسکن فضایی برای زیستن مطرح می شود در حالی که در مسکن روستایی، موضوع معیشت هم مطرح است.

وی با بیان اینکه مسکن در روستا فقط فضایی برای استراحت و سکونت نیست، افزود: یکی از ضعف‌های کاری در حوزه روستا هماهنگی و انسجام پایین دستگاه ها است که در نهایت منجر شده تا فضای معیشتی روستاها کاهش پیدا کند.

مدیر دفتر مطالعات تحقیقات مسکن روستایی با اعلام اینکه روستاها سهم بالایی در تولید ناخالص ملی دارند و تولیدکننده به شمار می روند، بیان کرد: بنابراین اینکه فضای معیشت در روستاها کاهش پیدا کند اتفاق خوبی نیست و باید اولویت در روستاها تولید باشد.

گرکانی ادامه داد: بنیاد مسکن برای این موضوع اقدامات زیادی انجاده داده از جمله پرداخت تسهیلات مسکن و فضای معیشتی تا به صورت هماهنگ این دو را داشته باشیم تا مسکن روستایی فقط فضای خوابگاهی نباشد.

وی به اجرای یکی از سیاست های بنیاد مسکن در روستاها اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از بحث هایی که دنبال آن هستیم انرژی و بهینه سازی مبحث انرژی است البته ما آمار مشخصی از روستاها نداریم که سهم آنها از مصرف انرژی در کشور چقدر است.

مدیر دفتر مطالعات تحقیقات مسکن روستایی با بیان اینکه روستاییان همیشه از انرژی پاک، مصالح ساختمانی و استفاده از ساختمان به صورت بهینه استفاده می کردند، افزود: یکی از موضوعاتی که امسال اجرایی می شود استفاده از انرژی خورشیدی در روستاهای استان یزد است به این ترتیب که می توان با انرژی خورشیدی معیشت جدیدی را برای روستاییان ایجاد کرد.

گرکانی با اعلام اینکه انرژی خورشیدی بیش از سرمایه های نفتی کشور است و تمام شدنی نیست، اظهار داشت: برنامه ما این است که یک نیروگاه برقی در روستاهای یزد ساخته شده و به شبکه سراسری برق متصل شود تا به این وسیله یکی از مسایل شهرها هم حل شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید