تاکید وزیر کشور عراق بر پیروزی نیروهای دولتی در نبرد فلوجه | اتاق خبر
کد خبر: 345856
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 06:10
وزیر کشور عراق تاکید کرد که نبرد فلوجه تا پیروزی کامل نیروهای دولتی بر تروریست های داعش ادامه خواهد داشت .

اتاق خبر - به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه پنج تلویزیون فرانسه، 'محمد سالم الغبان' روز چهارشنبه درباره نبردهای جاری در فلوجه علیه تروریست های داعش گفت:‌' نیروهای عراقی به زودی محاصره فلوجه را تکمیل می کنند و ما تا آزادی کامل شهر نبرد با تروریست ها را ادامه خواهیم داد.'

وزیر کشور عراق در جریان بازدید از مناطق جنگی ، گفت: 'فاصله زیادی تا تکمیل محاصره فلوجه نمانده است و پس از آن، حمله نهایی به فلوجه آغاز خواهد شد.'
نیروهای امنیتی عراقی طی دو روز گذشته توانسته اند شهر الکرمه را از اشغال تروریست ها آزاد کنند و در حال حاضر مشغول پاکسازی شهر هستند.
عملیات آزادسازی فلوجه از توابع استان الانبار در 50 کیلومتری غرب بغداد از روز دوشنبه به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شد.
نیروهای نظامی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در عملیات آزاد سازی فلوجه مشارکت دارند. شهر فلوجه در 69 کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق است که زمستان سال 2014 به اشغال تروریست های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.
گروه تروریستی – تکفیری داعش از غیرنظامیان این شهر به عنوان سپر انسانی استفاده می کند و اجازه نمی دهد آنها شهر را ترک کنند و همین موضوع روند عملیات را کندتر می کند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید