سفیر ایران در برزیل: خدمات متعددی برای 2500 ایرانی در ریو فراهم می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 345857
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 06:15
/المپیک 2016 برزیل/
سفیر ایران در برزیل با تاکید به حمایت همه جانبه و لوجستیک این سفارت خانه از کاروان‌های ورزشی و ایرانیان حاضر در ریو، گفت: برای این امر پست موقت کنسولی در ریودوژانیرو ایجاد کرده‌ایم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدعلی قانع زاده با اشاره به برنامه های پیش بینی شده سفارت ایران در برزیل برای حضور کاروان المپیک،‌ پارالمپیک و ایرانیان علاقمند به تماشای این مسابقات در ریو، از خدمات این سفارتخانه به این افراد خبر داد.

سفیر ایران در برزیل با تاکید به حمایت همه جانبه و لوجستیک این سفارت خانه از کاروان های ورزشی و ایرانیان حاضر در ریو، گفت: برای این امر پست موقت کنسولی در ریودوژانیرو ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: علاوه بر تیم های ورزشی، حضور حدود دو هزار و پانصد ایرانی از سراسر جهان در برزیل پیش بینی می شود که خدمات کنسولی و مسافرتی متعددی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

قانع زاده با اشاره به حمایت دولت برزیل در تامین امنیت کاروان های اعزامی به ریو و همچنین توریست های حاضر در این شهر، گفت: هرگونه اقدامی که برای حفاظت و امنیت تیم ها ضروری است را انجام داده ایم و در دوره بازی‌ها نیز این کار را در دستور کار داریم. این کشور در زمان برگزاری بازی های جام جهانی نیز حمایت های معنوی، امنیتی و حفاظتی خود را از تیم ایران دریغ نکرد.

سفیر کشورمان در محل برگزاری مسابقات المپیک و پارالمپیک 2016، در خصوص اقدامات فرهنگی پیش بینی شده در خلال این بازی ها، افزود: در دوره بازی های جام جهانی به اقتضای مسابقات در هر شهر یک نمایشگاه فرهنگی دایر کردیم که فرهنگ و هویت ایرانی به سمع و نظر مردم برزیل و دیگر توریست ها رسید و با استقبال خوبی همراه شد.

وی در همین ارتباط خاطرنشان کرد: در نظر داریم نمایشگاه مشابهی همزمان با برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک تدارک ببینیم و فرصتی برای آشنایی مردم دنیا با فرهنگ غنی ایران زمین فراهم کنیم.

قانع زاده در ادامه به اطلاع رسانی همه جانبه سفارت، ویژه بازی های المپیک و پارالمپیک اشاره کرد و گفت: اطلاعیه های مربوط به طریقه دریافت روادیدهای مختلف، تلفن های ضروری، اقدامات بهداشتی، توریستی و حفاظتی، تعامل با پلیس محلی، حفاظت از اموال شخصی، مراکز و رستوران های اسلامی، آدرس و تلفن های مسافربری و آدرس و تلفن مراکز بانکی در این سایت درج می شود.

سفیر ایران در برزیل همچنین توجه به ویروس زیکا را مدنظر قرار داد و افزود: برزیل یکی از کشورهای آلوده به این ویروس است که دولت آن از هر حیث اقدامات شایان توجهی برای مقابله با آن انجام داده است.

وی ادامه داد: در اطلاعیه های درج شده در سایت سفارت، به هموطنان توصیه می کنیم نکات بهداشتی را رعایت کنند، به محل های آلوده و مشخص شده تردد نداشته باشند و در صورت آلودگی به کدام مراکز مراجعه کنند.

قانع زاده در پایان با ابراز امیدواری از حضور غرورآفرین و سرورآفرین جوانان غیرتمند و معلولان و جانبازان سرافراز کشور در المپیک و پارالمپیک2016، گفت: پیشاپیش مقدم هموطنان عزیز را به برزیل گرامی می داریم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید