امدادرسانی هلال احمر در چهار استان سیل‌زده | اتاق خبر
کد خبر: 346086
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1395 - 09:50
قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خبر داد
قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ضمن تشریح گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی در ٢٤ ساعت گذشته در چهار استان کشور، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم به 69 تن از هموطنان ارائه و 26 تن نیز از خدمات اسکان اضطراری، بهره برده‌اند.

اتاق خبر: قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ضمن تشریح گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی در ٢٤ ساعت گذشته در چهار استان کشور، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم به 69 تن از هموطنان ارائه و 26 تن نیز از خدمات اسکان اضطراری، بهره برده‌اند.

 

مرتضی سلیمی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته استان‌های خراسان شمالی، سمنان، مازندران و گلستان تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بوده است، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم در چهار شهر و روستای این استان‌ها ارائه و 69 تن از امدادرسانی لازم بهره‌مند شده و یک نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شد.

 

وی با اشاره به اسکان اضطراری ٢٦ متاثر از سیل و آبگرفتگی، افزود: بر این اساس تخلیه آب از هفت واحد مسکونی انجام و چهار دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رها شد.

 

سلیمی همچنین به عملیات امداد و نجات در شبانه‌روز گذشته در کشور اشاره و عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 91 مورد مأموریت امداد و نجات انجام و خدمات امدادی لازم به 217 تن ارائه شد.

 

وی به نجات 67 تن در حوادث شبانه‌روز گذشته اشاره کرد و گفت: بر این اساس 10 مورد عملیات رهاسازی در حوادث انجام و 26 تن از خدمات اسکان اضطراری بهره‌مند شدند.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به انتقال 50 تن به مراکز درمانی، افزود: بر این اساس 96 تن از خدمات درمانی سرپایی استفاده کردند.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید